Nasi curlingowcy z medalami! Dziewczyny mistrzyniami Europy Dywizji C. W zwycięskiej drużynie - dziołcha z Rudy Śląskiej!

Magdalena Kołodziej z Rudy Śląskiej, wraz z koleżankami z drużyny, zdobyły złote medale na Mistrzostwach Europy dywizji C w Curlingu. Rozgrywane w kolebce tego sportu - szkockim Dumfries zawody, dały naszym dziewczynom awans do dywizji B.

Maciej Cesarz
Curlingowe Złotka - Aneta Lipińska, Ewa Nogły, Marta Leszczyńska, Magdalena Kołodziej.

Kapitalnie spisały się dziewczyny w Mistrzostwach Europy. Choć początek zawodów przyniósł porażkę z Portugalią, wszystkie kolejne spotkania przeszły już jak burza, pokonując kolejne rywalki.

Tym samym żeńska drużyna curlingu, w składzie której gra rudzianka - Magdalena Kołodziej - zdobyła mistrzostwo Europy i upragniony awans do dywizji B.

Z medalami, choć brązowymi, wrócili też panowie. W męskim teamie również rudzianin - Konrad Stych. Panom nieoczekiwanie kłopoty sprawił Lichtenstein. W półfinale Polacy ulegli zawodnikom z małego księstwa 4:5 i zagrali o trzecie miejsce ze Słoweńcami, wygrywając zdecydowanie 8:4. Brązowe medale na otarcie łez, gdyż trzecie miejsce nie dało awansu do wyższej dywizji.

Wielkie gratulacje dla reprezentantów Polski i oczywiście Rudy Śląskiej!

Konrad Stych z Rudy Śląskiej (pierwszy z prawej) z zwycięskim zespołem

Może Cię zainteresować:

Sukcesy rudzian w curlingu, czyli czajnikami po lodzie

Autor: Jacek Skorek

20/03/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon