Amelia - pierwsza urodzona w tym roku w rudzkim szpitalu. Jakie imiona dominowały w 2022?

1 stycznia o godzinie 2.22 w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej urodziła się Amelia. To pierwszy maluch, który przyszedł na świat w naszym mieście. Wprawdzie nie rudzianka, bo mieszka w Czerwionce-Leszczynach, ale w papierach będzie jasno - miejsce urodzenia Ruda Śląska. Oprócz niej w 2023 roku w naszym mieście urodziło się jeszcze czworo dzieci. W minionym z kolei roku z kolei rudzcy lekarze i położne przyjęli ich ponad 1700. 873 dziewczynki i 852 chłopców. Jakie imiona dominowały?

Pierwsza w tym roku w Rudzie Śląskiej - Amelia jest zdrowa, waży 2996 g i ma 51 cm wzrostu. A jakie imiona dominowały w 2022 roku?

Jak podaje Urząd Stanu Cywilnego - najczęściej nadawanymi imionami dla młodych dam były Julia❤️, Hanna, Emilia, Zuzanna i Zofia. Z kolei dla chłopców - Jakub, Aleksander, Jan i Filip.

Oczywiście byli też rodzice stawiający na oryginalność, a wręcz egzotykę.

Pośród imion żeńskich w Rudzie Śląskiej dorastać będą Roksana, Lea, Bianka, Jowita, Mirabella, Gaja, Nel, Marika, Jaśmina, Lajla czy Radochna.

Chłopcom zaś zafundowano między innymi takie imiona jak Samuel, Denis, Błażej, Ali, Paolo, Jarogniew, Natan, Olaf, Kilian, Liam czy Teodor.

Które podobają się wam najbardziej?

Wiedzmin imie dla chlopca

Może Cię zainteresować:

Czy można syna nazwać Wiedźmin? W Katowicach rodzice chcieli mieć bliźniaczki: Sodomę i Gomorę

Autor: Marcin Zasada

01/06/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon