Naćpany 21-latek zaatakował ratownika medycznego w Rudzie Śląskiej. Obezwładnili go policjanci

We wtorkowy wieczór, o 19.54, policja otrzymała zgłoszenie, że w okolicy ronda przy wireckiej Plazie młody mężczyzna, najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków, wpadł w szał. Mundurowych wezwał jego kolega. Na miejsce natychmiast ruszył patrol.

WPR w Katowicach
Rat1

Kiedy policjanci dotarli na miejsce wezwania, mężczyzna zaczął tracić przytomność. Policjanci wezwali karetkę i rozpoczęli akcję resuscytacyjną. Przywrócili krążenie i oddech naćpanemu 21-latkowi i poczekali na karetkę.

- Zespół Ratownictwa Medycznego został wezwany przez patrol policji do leżącego na ziemi młodego mężczyzny. Z informacji podanej przez dyspozytora wynikało, że po zażyciu nieznanej substancji chłopak przewrócił się, wymiotuje i „wykręca nim” - informuje Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach.

Ratownicy zaprowadzili pacjenta do karetki i przypięli go pasami do noszy. W trakcie mierzenia ciśnienia mężczyzna nagle zerwał się z noszy, wyrwał pasy i zaatakował ratownika.

- Uderzył pięścią w twarz ratownika, podarł na nim kombinezon i złamał okulary. Policjanci obezwładnili otumanionego narkotykami i pojechali wraz z medykami do rudzkiego szpitala - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej Komendy Miejskiej Policji.

Po zbadaniu w szpitalu lekarz podjął decyzję o przekazaniu pacjenta policji i przewiezieniu do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Jak się okazało, 21-letni rudzianin był już wcześniej notowany za narkotyki i pobicie. Teraz odpowie dodatkowo za naruszenie nietykalności ratownika. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Za głupią kradzież mężczyzna może trafić do więzienia

Ukradł telefon w lombardzie, wcześniej zostawił swoje dane

Zderzyć się z pociągiem i mieć tylko kolizję - cud!

Nie ustąpił pierwszeństwa pociągowi...

Okradli znajomego na prawie 2700 złotych

Zaproś tu "znajomych" na imprezę...

Oszusci prad

Uwaga na oszustów - próbują różnych metod

Trzech pijanych w Rudzie Śląskiej zatrzymanych

Lekko "wczorajszy" Ukrainiec z promilami

Allegro

Troje rudzian ofiarami internetowych oszustów

Motocyklista jechał 107 km/h

Motocykliści szaleją na drogach. Uważajcie!