Naćpany 21-latek zaatakował ratownika medycznego w Rudzie Śląskiej. Obezwładnili go policjanci

We wtorkowy wieczór, o 19.54, policja otrzymała zgłoszenie, że w okolicy ronda przy wireckiej Plazie młody mężczyzna, najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków, wpadł w szał. Mundurowych wezwał jego kolega. Na miejsce natychmiast ruszył patrol.

WPR w Katowicach
Rat1

Kiedy policjanci dotarli na miejsce wezwania, mężczyzna zaczął tracić przytomność. Policjanci wezwali karetkę i rozpoczęli akcję resuscytacyjną. Przywrócili krążenie i oddech naćpanemu 21-latkowi i poczekali na karetkę.

- Zespół Ratownictwa Medycznego został wezwany przez patrol policji do leżącego na ziemi młodego mężczyzny. Z informacji podanej przez dyspozytora wynikało, że po zażyciu nieznanej substancji chłopak przewrócił się, wymiotuje i „wykręca nim” - informuje Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach.

Ratownicy zaprowadzili pacjenta do karetki i przypięli go pasami do noszy. W trakcie mierzenia ciśnienia mężczyzna nagle zerwał się z noszy, wyrwał pasy i zaatakował ratownika.

- Uderzył pięścią w twarz ratownika, podarł na nim kombinezon i złamał okulary. Policjanci obezwładnili otumanionego narkotykami i pojechali wraz z medykami do rudzkiego szpitala - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej Komendy Miejskiej Policji.

Po zbadaniu w szpitalu lekarz podjął decyzję o przekazaniu pacjenta policji i przewiezieniu do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Jak się okazało, 21-letni rudzianin był już wcześniej notowany za narkotyki i pobicie. Teraz odpowie dodatkowo za naruszenie nietykalności ratownika. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Katowana przez matkę dziewczyna nareszcie odetchnie

Katowała 14-letnią córkę. Dziewczynka jest w szpitalu

Dwa samochody rozbite przez brawurę nietrzeźwego kierowcy.

Co z tego, że radar? "Zakręt mistrzów" znów w akcji

Zbójruda

Zabójstwo i dwa napady w jeden dzień-sprawca już za kratami

Metodą na wnuczka okradli rudziankę na 15 tysięcy złotych

Oszuści wracają do starej metody "na wnuczka"

18-letni pedofil zatrzymany w Rudzie Śląskiej

18-letni pedofil zatrzymany. Napadł na 8-latkę w Rudzie

Policjanci kontrolują przestrzeganie zasad kwarantanny i izolacji

Zamiast policyjnej roboty - muszą kontrolować kwarantanny

Nielegalny salon gier w Rudzie Śląskiej

Zlikwidowali nielegalny salon gier przy postoju taksówek