Naćpany 21-latek zaatakował ratownika medycznego w Rudzie Śląskiej. Obezwładnili go policjanci

WPR w Katowicach
Rat1

We wtorkowy wieczór, o 19.54, policja otrzymała zgłoszenie, że w okolicy ronda przy wireckiej Plazie młody mężczyzna, najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków, wpadł w szał. Mundurowych wezwał jego kolega. Na miejsce natychmiast ruszył patrol.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce wezwania, mężczyzna zaczął tracić przytomność. Policjanci wezwali karetkę i rozpoczęli akcję resuscytacyjną. Przywrócili krążenie i oddech naćpanemu 21-latkowi i poczekali na karetkę.

- Zespół Ratownictwa Medycznego został wezwany przez patrol policji do leżącego na ziemi młodego mężczyzny. Z informacji podanej przez dyspozytora wynikało, że po zażyciu nieznanej substancji chłopak przewrócił się, wymiotuje i „wykręca nim” - informuje Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach.

Ratownicy zaprowadzili pacjenta do karetki i przypięli go pasami do noszy. W trakcie mierzenia ciśnienia mężczyzna nagle zerwał się z noszy, wyrwał pasy i zaatakował ratownika.

- Uderzył pięścią w twarz ratownika, podarł na nim kombinezon i złamał okulary. Policjanci obezwładnili otumanionego narkotykami i pojechali wraz z medykami do rudzkiego szpitala - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej Komendy Miejskiej Policji.

Po zbadaniu w szpitalu lekarz podjął decyzję o przekazaniu pacjenta policji i przewiezieniu do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Jak się okazało, 21-letni rudzianin był już wcześniej notowany za narkotyki i pobicie. Teraz odpowie dodatkowo za naruszenie nietykalności ratownika. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Paierosy

Rudzianka handlowała w domu "lewymi" papierosami

Aresztowany

Rudzianin aresztowany za inne czynności seksualne

Zlodziej3

Poszukiwany złodziej. Poznajecie go?

Internetowi oszuści okradli rudziankę

Ostrzeżenia nie pomagają - szybki zysk zaćmiewa myślenie

Dziś na drogach Rudy Śląskiej akcja "trzeźwy poranek"

Dość "trzeźwy poranek" na drogach Rudy Śląskiej

Skradzione na Lipa auto odnalezione na...Lipa

Policja! Ukradli mi samochód!

Fałszywi brokerzy obiecują szybkie zbicie fortuny

Rudzianka w porę się zorientowała, że chcą ją okraść