Naćpany 21-latek zaatakował ratownika medycznego w Rudzie Śląskiej. Obezwładnili go policjanci

We wtorkowy wieczór, o 19.54, policja otrzymała zgłoszenie, że w okolicy ronda przy wireckiej Plazie młody mężczyzna, najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków, wpadł w szał. Mundurowych wezwał jego kolega. Na miejsce natychmiast ruszył patrol.

WPR w Katowicach
Rat1

Kiedy policjanci dotarli na miejsce wezwania, mężczyzna zaczął tracić przytomność. Policjanci wezwali karetkę i rozpoczęli akcję resuscytacyjną. Przywrócili krążenie i oddech naćpanemu 21-latkowi i poczekali na karetkę.

- Zespół Ratownictwa Medycznego został wezwany przez patrol policji do leżącego na ziemi młodego mężczyzny. Z informacji podanej przez dyspozytora wynikało, że po zażyciu nieznanej substancji chłopak przewrócił się, wymiotuje i „wykręca nim” - informuje Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach.

Ratownicy zaprowadzili pacjenta do karetki i przypięli go pasami do noszy. W trakcie mierzenia ciśnienia mężczyzna nagle zerwał się z noszy, wyrwał pasy i zaatakował ratownika.

- Uderzył pięścią w twarz ratownika, podarł na nim kombinezon i złamał okulary. Policjanci obezwładnili otumanionego narkotykami i pojechali wraz z medykami do rudzkiego szpitala - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej Komendy Miejskiej Policji.

Po zbadaniu w szpitalu lekarz podjął decyzję o przekazaniu pacjenta policji i przewiezieniu do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Jak się okazało, 21-letni rudzianin był już wcześniej notowany za narkotyki i pobicie. Teraz odpowie dodatkowo za naruszenie nietykalności ratownika. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dwaj złodzieje już w rękach policji. Ukradli ubrania sportowe ze sklepu w Goduli

Nie nacieszyli się skradzionymi ciuchami

Na rondzie w lewo - znów mamy "bohatera"

Na rondzie w lewo... Mówisz-masz - jadę!

33-letni kierowca z Bytomia był pod wpływem narkotyków

Złapali "nawciąganego" kierowcę. Drogo wyjdzie go ta podróż

Złodziej planował sprzedać stojak na złom

Ukradł stojak na rowery, mieszkaniec zareagował!

Dmuchanie 2

Pojechał kupić szampana, przyprowadziła go policja...

IMG 20221014 182620

Akcja "Poszukiwany". Wpadło 13 unikających odsiadki

Rekordzista miał blisko 2,6 promila

Pięciu zatrzymanych z promilami