Na te stanowiska stale szukają pracowników w Katowicach

Katowice to miasto na tyle rozwinięte, że znalezienie pracy nie powinno stanowić większego problemu. Istnieją nawet stanowiska, na które bez przerwy są poszukiwani nowi pracownicy, zatrudnienie można więc otrzymać niemal od ręki.

Praca jako kierowca
Praca jako kierowca

Praca w Katowicach – jak szybko znaleźć zatrudnienie?

Podobnie jak na terenie całej Polski, również w Katowicach istnieją zawody deficytowe. Chodzi nie tylko o branżę budowlaną czy przemysłową, ale również transportową.

Stopa bezrobocia w tym mieście zgodnie z danymi Urzędu Statystycznego w Katowicach w styczniu 2024 r. wynosiła jedynie 1,1%. Jest to więc sporo niżej od ogólnopolskiej stopy bezrobocia, która w marcu br. kształtowała się na poziomie 5,4%. Już samo to zestawienie może pokazać, praca w Katowicach nie jest wcale trudna do znalezienia.

Wiele z katowickich i międzynarodowych firm z oddziałem w tym mieście stale poszukują pracowników. Warto przy tym podkreślić, że spełnienie stawianych warunków do zatrudnienia wcale nie jest trudne. Przyjmowane są również osoby bez wcześniejszego doświadczenia, dzięki czemu mogą aplikować pracownicy na każdym etapie rozwoju swojej kariery zawodowej.

Praca dla kierowcy – jakie wymagania trzeba spełnić?

Ofert pracy dla kierowców w Katowicach jest bardzo dużo. Przykładowe znajdziesz np. tutaj: https://www.gowork.pl/praca/kierowca;st/katowice;l. Wiele firm prowadzi stały nabór na to stanowisko, w związku z nieustannym rozwojem i poszerzaniem łańcucha dostaw. Jeśli zależy nam na jak najwyższym wynagrodzeniu, istnieje możliwość aplikowania na stanowisko kierowcy międzynarodowego. Jakie dodatkowe warunki trzeba spełnić?

Do rozpoczęcia pracy niezbędne będzie posiadanie prawa jazdy kategorii C+E. Jest to warunek konieczny, choć warto pamiętać, że nawet jeśli nie posiadamy tych dodatkowych uprawnień, w każdej chwili możemy zgłosić się na kurs.

Mile widziane jest również doświadczenie na podobnym stanowisku, nie jest to jednak warunek konieczny. Bycie kierowcą międzynarodowym wiąże się co prawda z częstymi wyjazdami za granicę, jednak w związku z tym wynagrodzenie jest znacznie wyższe.

Atrakcyjną możliwością i sposobem na szybkie znalezienie zatrudnienia jest również praca dla magazyniera, której w Katowicach nie brakuje: https://www.gowork.pl/praca/magazynier;st/katowice;l.

Praca na magazynie
Praca na magazynie

Praca magazynier Katowice – to warto wiedzieć

W związku z rozwojem rynku usług i dostaw oraz istnieniem wielu powierzchni magazynowych, pracy dla magazyniera nie zabraknie. Wiele firm prowadzi stałą rekrutację na to stanowisko i oferuje przy tym dodatkowe benefity, np. w postaci prywatnego ubezpieczenia, bonów na święta czy karty na siłownię.

Praca magazynier Katowice to dobra propozycja zarówno dla osób z doświadczeniem na podobnym stanowisku, jak i bez niego. Wraz ze zdobywaniem nowym umiejętności i uprawnień można liczyć na wzrost wynagrodzenia. Praca na tym stanowisku wymaga zdyscyplinowania i uporządkowania. Do głównego zakresu obowiązków zalicza się układanie towarów oraz kompletowanie zamówień.

Praca kierowca Katowice i zatrudnienie na stanowisku magazyniera nie powinno sprawić większych problemów, ponieważ to wyjątkowo poszukiwane zawody, na które prowadzona jest ciągła rekrutacja.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon