Na ponad 1400 skontrolowanych, "tylko" 5 pijanych kierowców w środowy poranek w Rudzie Śląskiej

Od piątku na polskich drogach trwała akcja "Bezpieczny weekend". Tym razem wydłużony aż do środowego poranka. Bo kto dobrze wykorzystał urlop - mógł się cieszyć o dzień lub dwa dłużej. I byli tacy, którzy się "cieszyli" tak bardzo, że jeszcze w środę rano załapali się na akcję "Trzeźwy poranek".

"Trzeźwy poranek" wieńczył trwające od piątku działania policji na drogach.

- W ciągu czterech godzin akcji mundurowi z drogówki skontrolowali ponad 1400 kierowców. W pięciu przypadkach policyjne alkotesty wykazały wyniki pozytywne, wskazując na obecność alkoholu w organizmach kierowców - podaje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Pierwsza wpadka była na Oświęcimskiej, tuż po 5 rano - 0,7 promila. Trzy kwadranse później - na Niedurnego - kolejny kierujący - nieco ponad 1 promil. Chwilę potem - znów centrum Nowego Bytomia i wynik 1,3 promila. Tuż po 8. - na Kochłowickiej - "zaledwie" 0,3. I ostatni z piątki porannych nieodpowiedzialnych kierujących - na ulicy 11 listopada - prawie 0,7 promila.

"Bezpieczny weekend" w Rudzie Śląskiej

Od piątku do środowego poranku policjanci kontrolowali nie tylko kierujących, ale też dzikie kąpieliska.

- Na 300 wykroczeń drogowych aż 25 były to wykroczenia związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Na terenie naszego miasta doszło do 18 zdarzeń drogowych, w tym dwóch wypadków. Policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy 9 pijanych kierowców i 2 rowerzystów - dodaje asp. szt. Arkadiusz Ciozak.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon