Na koncerty Rammstein w Chorzowie ZTM przygotował specjalne połączenia

Szereg udogodnień w komunikacji miejskiej na zbliżające się duże koncerty przygotował Zarząd Transportu Metropolitalnego. Będą dodatkowe autobusy i tramwaje na Stadion Śląski. Przed koncertami i po nich.

Najbliższe niedziela i poniedziałek, to koncert Rammstein na Stadionie Śląskim. W te dni Zarząd Transportu Metropolitalnego wdroży kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, zarówno tej tramwajowej, jak i autobusowej.

Znalezienie miejsca do parkowania w pobliżu stadionu raczej będzie graniczyć z cudem, dlatego warto pomyśleć o zostawieniu auta na przykład w Chorzowie i skorzystaniu z komunikacji miejskiej. By dojechać pod Stadion Śląski ZTM proponuje dogodną i bezpieczną alternatywę. Na szczególną uwagę zasługują linie tramwajowe 0, 6 i 41, na których realizowane będą dodatkowe kursy. Dzięki tym połączeniom ułatwione zostaną przejazdy m.in. pomiędzy przystankami Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Batory Zajezdnia.

– Przykładowo, dzięki wzmocnieniom na linii 0, tramwaje między Stadionem a centrum Katowic będą kursować co ok. 2-3 minuty – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. – Chodzi tutaj zarówno o czas przed koncertem, tj. od ok. godz. 15.30 do 20.00, jak i po nim, czyli od ok. 23.00 do 1.00.

Organizator transportu przypomina jednocześnie, że na koncert Rammstein można dojechać również autobusem. ZTM przygotował listę przystanków znajdujących się w pobliżu Stadionu Śląskiego i wykaz linii, które je obsługują. Informacje te, wraz z innymi szczegółami i mapą obrazującą schemat połączeń, dostępne są na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty.

Bilety na przejazdy można kupić np. poprzez aplikacje mobilne (Mobilny ŚKUP, SkyCash, mPay, moBiLET, zBiletem, JakDojade) oraz w automatach biletowych. Dla ułatwienia zakupu biletu, ZTM tymczasowo przeniesie też jeden z automatów biletowych pod Stadion Śląski oraz w niedzielę (30 lipca) w godzinach 10.00 - 16.30 otworzy Punkt Obsługi Pasażera na Dworcu w Katowicach.

Na załączonej grafice znajdziecie schemat połączeń komunikacją miejską.

Schemat połączeń na koncert Rammstein

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon