Na Industriadę darmową komunikacją miejską. Wystarczy wydrukować lub ściągnąć na telefon specjalny kupon

Najbliższa sobota, to dla wielu okazja do odwiedzenia Szlaku Zabytków Techniki. Specjalnie na tę okazję Zarząd Transportu Metropolitalnego przygotował kupony uprawniające do bezpłatnego poruszania się środkami komunikacji miejskiej. Podobnie w Kolejach Śląskich - w sobotę też będzie za darmo na Industriadę.

ZTM
Na Industriadę dojedziecie za darmo komunikacją miejską i pociągami KŚ

17 czerwca, w dniu Industriady – Święta Szlaku Zabytków Techniki, 46 przemysłowych zabytków z 29 miejscowości województwa śląskiego zorganizuje 443 wydarzenia.

– Autobusami lub tramwajami będzie można dojechać niemal pod drzwi prawie 30 obiektów znajdujących się w 17 gminach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – mówi rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. – Festiwalowicze nie potrzebują biletów. Wystarczy specjalny kupon uprawniający do bezpłatnej jazdy. W ten sposób już piąty raz ułatwiamy mieszkańcom regionu uczestnictwo w Industriadzie. Cieszymy się, że możemy być częścią Święta Szlaku Zabytków Techniki.

Wystarczy z oficjalnej strony festiwalu pobrać lub wydrukować specjalny kupon, który znajdziecie W TYM LINKU.

W czasie podróży – jeśli spotka nas kontrola biletów – należy okazać go kontrolerowi w formie papierowej lub na ekranie swojego telefonu. Każdy kupon będzie uprawniać 17 czerwca jedną osobę do bezpłatnych przejazdów wszystkimi środkami lokomocji ZTM w godz. 8.00 – 22.00.

– W naszych rozkładach jazdy na ten dzień zaplanowanych jest prawie 13,5 tys. kursów. W zależności od tego skąd i dokąd ktoś jedzie, zapraszamy do naszych autobusów, tramwajów lub trolejbusów – zachęca Michał Wawrzaszek.

Rozkłady jazdy oraz wskazówki, jak dojechać do celu - znajdziecie na stronie internetowej ZTM.

Za darmo również Kolejami Śląskimi

By skorzystać w sobotę z darmowego transportu pociągiem Kolei Śląskich można zarezerwować bilet poprzez stronę internetową lub POD TYM LINKIEM. Na podstawie rezerwacji - bezpłatny bilet można odebrać w kasach Kolei Śląskich lub u kierownika pociągu.

Industriada

Może Cię zainteresować:

Industriada 2023 już 17 czerwca! Święto Szlaku Zabytków Techniki rozkręci poprzemysłowe obiekty. Sprawdźcie atrakcje

Autor: Katarzyna Pachelska

10/06/2023

Orkiestra dęta KWK Pokój

Może Cię zainteresować:

W przyszłą sobotę Industriada. Warto zajrzeć na Ficinus i do stacji Biblioteka

Autor: Michał Wroński

09/06/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon