Musiała być ostra sobota. Przed siódmą rano w niedzielę z takim wynikiem?

Godzina 6.36 w niedzielę, 26 września, poranny patrol w Goduli. Na pustej drodze policjanci mijają jadącą w kierunku Bytomia hondę. Czy to styl jazdy czy nerwowe zachowanie kierowcy spowodowały, że coś w policyjnych nosach zaswędziało. Zawrócili i dogonili auto na granicy z Szombierkami.

Dmuchanie 2

Już po opuszczeniu szyby zatrzymanego auta, dobiegła do nich woń alkoholu. Test wykazał u porannego kierowcy 3,23 promila. A sprawdzenie jego danych w systemie - kolejny smaczek - cofnięte za alkohol uprawnienia do kierowania. 37-letni chorzowianin odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz dodatkowo - za prowadzenie mimo cofnięcia uprawnień. Krótko mówiąc - szybko ich nie odzyska, bo za pierwsze przestępstwo kodeks karny przewiduje 2 lata, a za "recydywę" w tym przypadku - nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę oraz dziś, w poniedziałek - na drogach dużo kontroli trzeźwości. Powód? W słoneczny weekend wielu imprezowało, niestety - zdarzyli się i tacy, którzy mimo "osłabienia" postanowili wsiąść za kółko.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alkomat

Ukraiński rekordzista. Zobaczcie ile "wydmuchał" kierowca

18-letni pedofil zatrzymany w Rudzie Śląskiej

18-letni pedofil zatrzymany. Napadł na 8-latkę w Rudzie

Prąd

Zaczął się sezon grzewczy - zaczęły się kradzieże prądu

Katal

Dwóch złodziei katalizatorów wpadło w Bielszowicach

Motocyklista

Wypadek na Wirku - będą korki!

Karetka atak

Pijany rudzianin napadł na karetkę pogotowia

Whatsapp

Szczotka za prawie 2900 złotych. Kolejna...