Mundurowi z prezentami dla podopiecznych domów dziecka i świetlic środowiskowych

Policjanci z Rudy Śląskiej co roku robią zbiórkę, by przygotować prezenty i słodycze dla podopiecznych rudzkich domów dziecka i placówek opiekuńczych. W tym roku do akcji włączyli się również policyjni związkowcy i obdarowali słodyczami podopiecznych dwóch rudzkich świetlic środowiskowych.

Tradycyjnie, przed świętami, rudzcy policjanci organizują zbiórki i przekazują prezenty dzieciom z domów dziecka i placówek opiekuńczych w naszym mieście. W tym roku do tej szczytnej akcji przyłączyli się policyjni związkowcy z ZT NSZZP w Rudzie Śląskiej.

- Policjanci przygotowali paczki ze słodyczami dla dzieci objętych pomocą placówek socjalizacyjnych. Jak potwierdziła kierowniczka Świetlicy Środowiskowej Ośrodka Święta Elżbieta w Rudzie Śląskiej, słodycze te zostaną przekazane dzieciom pozostającym pod opieką ich ośrodka. Budowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży to jedno z zadań, które w swojej codziennej służbie realizują policjanci. Takie przedsięwzięcia od najmłodszych lat mogą uczyć empatii, wrażliwości na ludzką krzywdę, ale przede wszystkim tego, że warto pomagać. Dziękujemy Pani Kierownik i wychowawcom za ciepłe powitanie naszych mundurowych - podaje rudzka policja.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon