Mundurowi edukują najmłodszych

By droga do szkoły była bezpieczna - trzeba u najmłodszych wpoić pewne podstawowe zasady bezpieczeństwa. A kto zrobi to lepiej od policjanta i sierżant Rudej?

Od początku września mundurowi spotkają się z pierwszakami w szkołach, teraz rozpoczęli spotkania z najstarszymi przedszkolakami. Cel? Zaprezentowanie maluchom zasad bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i w miejscu zamieszkania.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” tym razem zagościła w Przedszkolu Miejskim nr 4 imienia Misia Uszatka.

- Stróże prawa zaprezentowali maluchom podstawowe zasady bezpieczeństwa pieszych, a także rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu w domu i na podwórku, szczególnie u progu zbliżającej się jesieni. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta rudzcy policjanci prowadzą działania, polegające m. in. na prowadzeniu edukacji wśród najmłodszych, czyli dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z policji w Rudzie Śląskiej.

Z najmłodszymi z przedszkola w Nowym Bytomiu policjant omawiał prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, co to jest zebra i jakie światło musi świecić na sygnalizatorze aby móc przejść na drugą stronę ulicy. Jak się okazało, maluchy doskonale znają zasady bezpieczeństwa. A by prelekcja nie była nudna - całość okraszała maskotka rudzkiej policji - sierżant Ruda.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon