Młodzi też dają się oszukać w Internecie. Trzech rudzian straciło 2500 złotych!

Okazauje się, że nie tylko seniorzy w swej łatwowierności padają ofiarami wszelkiej maści oszustów. Na "okazje" oferowane chociażby w facebook'owych ogłoszeniach dają się też nabierać młodzi ludzie. W ostatnich dniach aż trzech rudzian straciło w ten sposób pieniądze. I to niemałe.

pixabay.com
Młode osoby też dają się nabierać na internetowe "okazje"

Trzy zgłoszenia oszustwa przyjęli policjanci z Rudy Śląskiej od młodych mieszkańców naszego miasta, którzy w miniony weekend padli ofiarami oszustw na portalu społecznościowym Facebook.

- Do naszych jednostek coraz częściej przychodzą pokrzywdzeni, zgłaszający oszustwa związane z zakupami towarów na bardzo popularnym portalu społecznościowym. Pamiętajmy, że posty dotyczące sprzedaży na portalu powinniśmy traktować lokalnie, najlepiej odbierając towar i płacąc za niego osobiście. Możliwość wystawienia posta na fikcyjne dane i jego szybkie usunięcie bez śladu jest dla oszustów dobrą okazją, aby się dorobić. Proponujemy korzystać z platform ogłoszeniowych, które są w stanie zapewnić choćby minimalną ochronę - radzą policjanci.

Poszkodowani w wieku 25-27 lat dali się nabrać między innymi na okazyjne ceny za bilety na koncert Depeche Mode (1400 zł), zakup konsoli xbox za 600 zł i inną "okazję" za 500.

Policja ciągle apeluje o rozsądek przy łapaniu takich "okazji", sprawdzenie oferującego czy firmy wystawiającej ogłoszenie oraz ostrożność przy przelewaniu pieniędzy w nieznane miejsca.

56-latka okradła swoją podopieczną

Może Cię zainteresować:

Opiekowała się staruszką w Rudzie Śląskiej. I jej pieniędzmi

Autor: Jacek Skorek

19/01/2024

Pijany kierowca miał 3 promile

Może Cię zainteresować:

Żona go zdenerwowała, więc wypił i pojechał. Kierowca w Rudzie Śląskiej zderzył się z autobusem. Miał 3 promile

Autor: Jacek Skorek

17/01/2024

Dla najmłodszych sporo zajęć - nawet dla 3-latków

Może Cię zainteresować:

Rudzkie Centrum Atletyki ogłasza nabór chętnych do wspólnych treningów - nowy rok, nowe wyzwania!

Autor: Jacek Skorek

04/01/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon