Młoda rudzianka potrąciła kobietę i chciała uciec. Prawo jazdy miała 3 tygodnie...

Dwa zdarzenia drogowe w wykonaniu 18-letniej rudzianki. W minioną sobotę, około godziny 11., w Świętochłowicach najpierw potrąciła pieszą na przejściu, próbowała uciec, po czym uderzyła w inne auto. Prawo jazdy miała od trzech tygodni...

Policja w Świętochłowicach
18-latkę udało się zatrzymać na Wojska Polskiego

W sobotę około godziny 11.00 w dzielnicy Zgoda w Świętochłowicach - 18-latka z Rudy Śląskiej potrąciła na przejściu dla pieszych na ulicy Śląskiej - 76-letnią kobietę. Zamiast udzielić pomocy - próbowała uciec.

- Widzący to kierujący innym samochodem nagrał zdarzenie z pomocą rejestratora jazdy, po czym podjął próbę zatrzymania kierującej osobowym Peugeotem. Wtedy ta najechała na tył prowadzonej przez niego Skody - informuje świętochłowicka policja. - Dziewczyna tłumaczyła zajście ogromnym stresem spowodowanym pierwszym zdarzeniem.

Na szczęście potrącona kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. Nie zmienia to faktu, że młoda rudzianka za potrącenie pieszej, odjechanie z miejsca zdarzenia i najechanie na tył pojazdu dostała mandaty łącznie na 3520 złotych, a do tego 25 punktów.

To oznacza, że z prawem jazdy, które odebrała ledwie trzy tygodnie temu - może się pożegnać. Graniczna liczba dopuszczalnych punktów karnych dla młodego kierowcy to 20.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon