Mikołajkowa Wystawa Owczarków Niemieckich w Rudzie Śląskiej - Wirku. Można pomóc dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych

W niedzielę, 12 grudnia, na miejskim targowisku w Wirku odbędzie się Mikołajkowa Wystawa Owczarków Niemieckich. Będzie to też dobra okazja do tego, by wesprzeć dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Pixabay
Owczarek niemiecki to jedna z najpopularniejszych ras psów

Mikołajkowa Wystawa Owczarków Niemieckich odbędzie się w Rudzie Śląskiej - Wirku. Każdy, kto przybędzie w najbliższą niedzielę na miejskie targowisko, będzie miał szansę zaznajomić się z tą wyjątkową rasą.

Czworonogi wezmą udział w charytatywnej wystawie, która ma pomóc zdobyć świąteczne prezenty. Zebrane podczas imprezy podarunki trafią do dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Rudzie Śląskiej. Dobry przykład dadzą sami hodowcy, którzy już przygotowali niespodzianki dla najmłodszych.

Wystawa odbędzie się po raz czwarty

Organizatorzy, czyli Śląscy Hodowcy Psów Rasowych zrzeszeni w FHZR-Mysłowice, władze Miasta oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej, zapraszają wszystkich miłośników tych wyjątkowych czworonogów. Impreza odbędzie się już po raz czwarty.

– Już kilka lat temu nawiązałem współpracę z członkami fanklubu owczarka niemieckiego w Mysłowicach. Działania, które podejmują na rzecz drugiego potrzebującego człowieka, to piękny gest, a zarazem wielki świąteczny dar serca. Dziękuję im za to, że po raz kolejny, w tym szczególnym okresie świąt Bożego Narodzenia, bezinteresownym gestem wzbudzili radość w sercach dzieci – mówi Krystian Morys, dyrektor MOPS w Rudzie Śląskiej.

Wystawa odbędzie się bez względu na pogodę. Organizatorzy zadbali o to, by warunki atmosferyczne nie pokrzyżowały planów – impreza odbędzie się pod zadaszeniem, w godzinach od 9.00 do 16.00.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon