Mieszkaniec poinformował, policjanci zlikwidowali nielegalne kasyno w Rudzie

Czujny obywatel uprzejmie doniósł policji, że w Rudzie na Wolności działa lokal z nielegalnymi automatami "wrzutowo-zręcznościowymi". Tajniacy sprawdzili wskazane miejsce i znaleźli działające maszyny. Właścicielom grożą teraz wysokie kary pieniężne, a nawet więzienie.

W miniony wtorek dyżurny z rudzkiej "jedynki" dostał zgłoszenie o lokalu na ulicy Wolności w Rudzie, w którym można korzystać z nielegalnych maszyn hazardowych.

- Patrol interwencyjny wysłany na miejsce zauważył działające maszyny hazardowe, o czym powiadomił policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej rudzkiej komendy. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, operacyjni z komendy wraz z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zabezpieczyli 3 urządzenia, wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier - podaje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej Komendy Policji.

Właściciele takich maszyn wprawdzie starają się omijać przepisy o grach hazardowych i utrzymują, że nie zarabia się tam pieniędzy, lecz jest to "rozrywka umysłowa" - każdy wie, gdzie leży prawda. Znowelizowane przepisy pozwalają na tego typu działalność jedynie koncesjonowanym podmiotom należącym do Skarbu Państwa i są objęte państwowym monopolem. Za łamanie zapisów ustawy i prowadzenie gier losowych bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna - 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Tyle samo może zapłacić właściciel lokalu, w którym nielegalne automaty się znajdują. Uczestnicy nielegalnej gry hazardowej mogą być obciążeni kwotą 100 procent wygranej, niepomniejszonej o wpłacone stawki.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon