Mieszkańcy zbierają pieniądze na wiatę przystankową w Bykowinie

Wiataprzystankowa

Mieszkańcy Bykowiny nie doczekali się postawienia wiaty przystankowej. Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i .... zorganizowali zrzutkę na ten cel.

Wiatę przy ulicy Gwareckiej w Rudzie Śląskiej-Bykowinie usunięto latem 2019 roku. W grudniu na łamach portalu informowaliśmy, że pomimo złożenia petycji w sprawie nowej wiaty przystankowej, interpelacji zgłaszanych przez radną Ewę Chmielewską magistrat pozostał niewzruszony. W deszczowe dni mieszkańcy czekając na autobus, mokną.

Radna Ewa Chmielewska w poście opublikowanym 15 grudnia zaznaczyła, że nie tylko pisano interpelacje w tej sprawie, ale mieszkańcy zgłosili taki wniosek do budżetu obywatelskiego. Jak się okazuje oferta producenta wiat na wykonanie niezbędnej konstrukcji opiewa na 7 tys. zł brutto. Nie udało się przeforsować tego projektu. Teraz mieszkańcy postanowili zorganizować zrzutkę na wiatę.

Jaka była odpowiedź miasta na interpelacje radnej?

W odpowiedzi na złożoną przez Panią interpelację informuję, że w budżecie miasta na rok 2020 obecnie nie ma środków finansowych na budowę nowej wiaty przystankowej we wskazanej lokalizacji – czytamy w odpowiedzi na interpelację.

W dokumencie tym wskazano także, że pieniądze na podobne inwestycje zostały zabezpieczone w propozycjach budżetu na rok 2021. Jednakże z uwagi na ograniczone możliwości finansowe w projekcie planu budżetu na rok 2021, nie zostały one uwzględnione.

Mieszkańcy zorganizowali zrzutkę na wiatę

Nie czekając na rozwój wypadków rudzianie postanowili działać. Zorganizowali zrzutkę na zakup wiaty.

Teraz mieszkańcy zaproponowali zorganizowanie ZRZUTKI PIENIĘŻNEJ! Przyznam się, że w pierwszym momencie byłam przeciwko temu pomysłowi, bo dlaczego mieliby mieszkańcy składać się na wiatę przystankową, skoro wykonanie wiaty należy do zadań miasta. Ale z drugiej strony, gdyby udało się z takiej zbiórki wykonać tę wiatę to przecież liczy się efekt. I to, że już nie trzeba będzie stać w deszczu, śniegu, na wietrze oczekując na autobus. I ten ostatni argument przeważył – pisała w mediach społecznościowych radna Ewa Chmielewska.

Cena nowej wiaty to około 7 tysięcy złotych. Do tej pory rudzianie zebrali 208 złotych, ale zbiórka trwa. Można ją wesprzeć TU!

Takiej zrzutki jeszcze chyba nie było! Zbieramy na WIATĘ PRZYSTANKOWĄ. Chcemy, by była postawiona w miejscu, gdzie była kiedyś wiata ale ją usunięto. Teraz mieszkańcy już drugą zimę stoją w deszczu, na wietrze, bez jakiejkolwiek osłony przed czynnikami atmosferycznymi. Przystanek znajduje się w Rudzie Śląskiej - Bykowinie, przy ul. Gwareckiej, w pobliżu Galerii Handlowej. W pobliżu przystanku nie ma zabudowań, przez co oczekujący na autobus nie mają się gdzie schronić w razie złej pogody. Miasto, z powodu trudnej sytuacji finansowej, ponownie w tym roku nie zaplanowało środków finansowych na postawienie wiaty. Zrzutka to jedyna nasza nadzieja że na przystanku stanie wiata – czytamy na stronie zrzutki.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Choinka

Macie żywą choinkę w donicy? Nie wyrzucaj - zasadź drzewo

Lipiny czerwiec 1921 r żandarmeria powstańcza

Poznaj historię opisaną przez Muzeum Powstań Śląskich

Utrudnienia na DTŚ na Zakręcie mistrzów

Remont "Zakrętu mistrzów" na DTŚ w Rudzie Śląskiej. Korki!

Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej, poinformowała o swojej chorobie

Prezydent Rudy Śląskiej, Grażyna Dziedzic cierpi na nowotwór

Muzeum Miejskie, Ruda Śląska

Odnowione Muzeum Miejskie i nowa wystawa w Rudzie

Fundacja Wolność od Religii przygotowała "Mapę (nie)równości w szkole"

Na mapie nierówności są szkoły z Rudy Śląskiej

Wieszolekgrob

IPN uczci Augustyna Wieszołka powstańczym znakiem na grobie