Mieszkańcy Halemby posprzątali las. - To wstyd, by w Rudzie Śląskiej były takie miejsca - mówi radny

Z inicjatywy radnego Łukasza Wodarskiego, odbyło się wielkie sprzątanie lasu na Halembie w Rudzie Śląskiej w pobliżu ul. Gałczyńskiego.


Na początku kwietnia 2021 roku radny Łukasz Wodarski za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o zorganizowaniu akcji sprzątania lasu w okolicy placu zabaw.

- To wstyd, żeby wokół placu zabaw na Polanie były takie miejsca. Trudno to nawet skomentować. Obiecuję zorganizować po świętach akcję sprzątania lasu na Halembie oraz złożę interpelację w sprawie miejsc w lesie, w których dochodzi do tego typu procederów - napisał radny.

Sprzątanie lasu w okolicy placu zabaw na polanie

Plac zabaw na polanie powstał w 2019 roku z inicjatywy mieszkańców i Rady Osiedla Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nasz Dom". W ramach inwestycji wybudowano boiska do piłki nożnej i koszykówki, plac zabaw dla dzieci starszych i młodszych, wykonano chodniki wraz z małą architekturą, ogrodzono teren oraz zamontowano oświetlenie i monitoring. Jest to chętnie uczęszczane miejsce.

Mieszkańcy Halemby postanowili działać

Grupa 30 osób postanowiła przyłączyć się do inicjatywy radnego. Ubrali rękawice, wzięli worki i wspólnie posprzątali fragment lasu.

- Mamy to! Lasek wokół placu zabaw na Polanie uprzątnięty! Niesamowite zaangażowanie całych rodzin, które przyszły zadbać o swój własny kawałek terenu zielonego. Ilość śmieci była przeogromna, ale to nie było przeszkodą dla zdeterminowanych mieszkańców. Dla dzieci to nieoceniona lekcja ekologii, chociaż wolelibyśmy, aby najmłodsze pokolenie nie musiałoby oglądać takich obrazków w naszych lasach - mówi Łukasz Wodarski.

To dopiero początek planowanych działań

- To dopiero początek działań w tym terenie i obiecuję, że będę w tych sprawach interweniować u odpowiednich służb i instytucji. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za dzisiejszą akcję i zapraszam wszystkich do dalszego wspólnego działania dla Naszej Małej Ojczyzny - podsumował radny.

fot. Łukasz Wodarski

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej, poinformowała o swojej chorobie

Prezydent Rudy Śląskiej, Grażyna Dziedzic cierpi na nowotwór

bezpieczne wakacje

Akcja policji " Bezpieczne wakacje"

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

Akcja pieszy

Akcja „Bezpieczne skrzyżowania”

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

tężnia solankowa w Rudzie Śląskiej

Tężnia solankowa w Rudzie Śląskiej

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie