Mieszkańcy Halemby posprzątali las. - To wstyd, by w Rudzie Śląskiej były takie miejsca - mówi radny

Z inicjatywy radnego Łukasza Wodarskiego, odbyło się wielkie sprzątanie lasu na Halembie w Rudzie Śląskiej w pobliżu ul. Gałczyńskiego.


Na początku kwietnia 2021 roku radny Łukasz Wodarski za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o zorganizowaniu akcji sprzątania lasu w okolicy placu zabaw.

- To wstyd, żeby wokół placu zabaw na Polanie były takie miejsca. Trudno to nawet skomentować. Obiecuję zorganizować po świętach akcję sprzątania lasu na Halembie oraz złożę interpelację w sprawie miejsc w lesie, w których dochodzi do tego typu procederów - napisał radny.

Sprzątanie lasu w okolicy placu zabaw na polanie

Plac zabaw na polanie powstał w 2019 roku z inicjatywy mieszkańców i Rady Osiedla Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nasz Dom". W ramach inwestycji wybudowano boiska do piłki nożnej i koszykówki, plac zabaw dla dzieci starszych i młodszych, wykonano chodniki wraz z małą architekturą, ogrodzono teren oraz zamontowano oświetlenie i monitoring. Jest to chętnie uczęszczane miejsce.

Mieszkańcy Halemby postanowili działać

Grupa 30 osób postanowiła przyłączyć się do inicjatywy radnego. Ubrali rękawice, wzięli worki i wspólnie posprzątali fragment lasu.

- Mamy to! Lasek wokół placu zabaw na Polanie uprzątnięty! Niesamowite zaangażowanie całych rodzin, które przyszły zadbać o swój własny kawałek terenu zielonego. Ilość śmieci była przeogromna, ale to nie było przeszkodą dla zdeterminowanych mieszkańców. Dla dzieci to nieoceniona lekcja ekologii, chociaż wolelibyśmy, aby najmłodsze pokolenie nie musiałoby oglądać takich obrazków w naszych lasach - mówi Łukasz Wodarski.

To dopiero początek planowanych działań

- To dopiero początek działań w tym terenie i obiecuję, że będę w tych sprawach interweniować u odpowiednich służb i instytucji. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za dzisiejszą akcję i zapraszam wszystkich do dalszego wspólnego działania dla Naszej Małej Ojczyzny - podsumował radny.

fot. Łukasz Wodarski

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Wizualizacja parku handlowego i teren, gdzie powstanie

Nowy park handlowy powstanie w Rudzie Śląskiej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

las

W mieście planowane są wycinki drzew

Syrena gliwice

20 maja trening systemu alarmowania

Nowy budynek SP nr 17 w Rudzie Śląskiej

Nowy budynek szkoły w Bielszowicach

FB IMG 1620121606811

Otwarcie powszechnych punktów szczepień