Miała chopa, marynarza... Romans kosztował ją blisko 8 tysięcy złotych. Mogła stracić ponad 45 tysięcy!

Jak niebezpieczne mogą być internetowe znajomości, przekonała się 71-latka z Rudy Śląskiej. Około miesiąca temu nawiązała w sieci znajomość z "marynarzem". Korespondowali, było miło, znajomość zaczęła się zacieśniać. Niestety, ze szkodą dla seniorki.

pixabay.com
Związek z "marynarzem" mógł kosztować rudziankę blisko 50 tysięcy

Wymiana miłych wiadomości i czułości z "marynarzem" była dla 71-latki sposobem na oderwanie się od nudy. Wirtualny związek wciągnął ją tak, że gdy jej wilk morski poprosił o przysługę - nie była w stanie odmówić. Prośba była prosta - wysyła na ląd paczkę, w której jest 27 tysięcy euro i jego dokumenty i prosi, by ją odebrała. Gdy będzie na lądzie - odwiedzi ją, odbierze pakunek i spędzą miło czas.

- Na telefon rudzianki przyszedł sms, że paczka adresowana na nią jest na cle i należy zapłacić 7800 złotych. Kobieta skontaktowała się ze swoim marynarzem, a ten zapewnił ją, że kiedy tylko przyjedzie - odda jej pieniądze. Byle zapłaciła wymaganą opłatę - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Zauroczona kobieta zapłaciła. Ale niedługo potem dostała kolejną wiadomość. Że paczka, rzekomo dyplomatyczna, jest na kolejnej kontroli. I teraz trzeba zapłacić 37.700 złotych. Znów skontaktowała się ze swym lubym, a ten zapewnił ją, że jak tylko przyjedzie, wszystko jej zrefunduje. W końcu mam tam 27 tysięcy euro...

71-latka poszła więc do banku i poprosiła o pożyczkę w wysokości 38 tysięcy złotych.

- Pracownica banku wykazała się czujnością i zapytała kobietę - po co jej te pieniądze. Gdy usłyszała historię - powiedziała jej, że to pewnie jest oszustwo i wezwała policję - dodaje Ciozak.

Policjanci sprawdzili historię połączeń i korespondencji, zweryfikowali rzekomego marynarza i uświadomili rudziankę, że jej romans, niestety, był fałszywy. Czar prysł, ale 38 tysięcy udało się uratować. Dzięki czujności pracownicy banku.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bezdomni są narażeni teraz na wychłodzenie. Reagujmy!

Nie bądźmy obojętni, alarmujmy widząc bezdomnych w potrzebie

zdjęcie poglądowe

Był poszukiwany listami gończymi. Schował się w...

Pani sprawdzi, czy woda leci - metoda oszustów wciąż skuteczna

Znów okradli seniorów. Oszustwa na pracownika administracji

Mieszkańcy odetchnęli, o losie dzieci zadecyduje sąd

Były molestowane przez ojczyma. Kryminalista aresztowany

Huta Pokój straciła wizerunkowo. Fałszowane certyfikaty obiegły Europę

324 zarzuty dla rudzianina. Fałszował certyfikaty jakości

Każdego dnia drogówka zatrzymuje nietrzeźwych kierujących

Dwóch w poniedziałek, ośmiu w ciągu tygodnia

Poniedziałkowa kontrola trzeźwości - pan i pani z promilami

Pan i pani z promilami