Metropolitalna Wigilia dla Samotnych tym razem nie w hali MCK, a mobilnie!

Gigantyczna hala, setki uśmiechniętych osób, tony karpi, hektolitry czerwonego barszczu i tradycyjnego kompotu oraz kilogramy uszek – tak do tej pory wyglądała Metropolitalna Wigilia dla Samotnych organizowana przez Fundację Wolne Miejsce. W tym roku będzie jednak inaczej.

Wigiliadlasamotnych


Tegoroczna wigilia nie odbędzie się w gmachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Nie oznacza to, że wydarzenie zostało anulowane. Nic z tych rzeczy! W związku z pandemią niemożliwa jest organizacja tak dużego przedsięwzięcia, jednakże organizatorzy znaleźli sposób, aby zapewnić mieszkańcom metropolii ciepły wigilijny posiłek. Jak? W tym roku wolontariusze sami odwiedzą samotne osoby. Akcja odbędzie się 24 grudnia w godzinach od 7.00 do 15.00. Wszystko po to, by pomimo trudnych dla każdego obostrzeń, poczuć prawdziwe święta Bożego Narodzenia i podzielić się z samotnymi osobami, nie tylko posiłkiem, ale też dobrym słowem i życzeniami.

Fundacja Wolne Miejsce uruchomiła specjalną infolinię, na którą mogą zadzwonić samotne osoby, które ze względu na sytuację życiową lub materialną, nie mogą wziąć udziału w wieczerzy wigilijnej w gronie najbliższych. Infolinia jest czynna od 5 do 20 grudnia przez całą dobę pod numerem telefonu 32 723 28 28.

Przypomnijmy, że metropolitarną wigilię organizuje Fundacja Wolne Miejsce i Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, a przedsięwzięcie wspierają prezydenci i burmistrzowie 13 miast GZM.

Fundacja zaprasza również do wypełnienia wolnego miejsca wolontaryjnego. Pragnę zapewnić, że każda osoba, która czuje chęć uczynienia czegoś autentycznego i dobrego dla drugiego człowieka, odnajdzie się w naszym fundacyjnym gronie. Wiem o tym, bo każdy z wielkanocnych kierowców, zawożąc śniadania wielkanocne, wrócił z wiosennej akcji poruszony tym, jak wiele radości dawał wręczając każdą świąteczną paczkę – mówi Mikołaj Rykowski, prezes i założyciel fundacji.

Więcej informacji można znaleźć na facebookowej stronie wydarzenia: TU!

fot. informacja prasowa

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon