Marek Wesoły z poparciem Jarosława Kaczyńskiego w wyborach w Rudzie Śląskiej

W pełni popieramy pana Marka Wesołego. Kandyduje z własnego komitetu, ale to nie ogranicza tego poparcia – zakomunikował w środę (17 sierpnia) prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Tego samego dnia Wesołemu wsparcia udzieliła część śląskich działaczy regionalnych.

https://twitter.com/pisorgpl
Jarosław Kaczyński

Na kilka godzin przed oficjalnym zakończeniem rejestracji kandydatów na urząd prezydenta Rudy Śląskiej (czas na ich zgłaszanie mija 17 sierpnia o północy) Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości udzielił oficjalnego poparcia tej partii dla Marka Wesołego. Wesoły jest posłem PiS-u, ale w przedterminowych wyborach prezydenckich w Rudzie Śląskiej startuje z własnego komitetu.

- W przeszłości dwa razy bez powodzenia kandydowałem pod partyjnym szyldem. Otrzymałem później wiele sygnałów od mieszkańców, abym może odłożył ten partyjny szyld na półkę i uznałem, że warto przychylić się do głosu mieszkańców – tak kilka tygodni temu w rozmowie ze SlaZag.pl tłumaczył tą decyzję Wesoły. Przyznał jednak, że wystąpił o poparcie do swej macierzystej partii. I w końcu je oficjalnie otrzymał.

W krótkim oświadczeniu, jakie w środę (17 sierpnia) wygłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził on, że choć Wesoły kandyduje z własnego komitetu, to w żaden sposób nie ogranicza to tego poparcia.

- My w pełni pana Marka Wesołego popieramy. On już dwukrotnie kandydował, za drugim razem był w drugiej rundzie i wierzymy, że tym razem odniesie sukces. Jest człowiekiem, który w tym mieście może zrobić wiele dobrego, ma doświadczenie biznesowe, doświadczenie polityczne, czyli wszystko to, co jest potrzebne, aby dobrze wypełniać funkcję prezydenta 100-tysięcznego miasta. Życzę mu powodzenia w tych wyborach – powiedział Kaczyński.

Poparcie dla kandydatury Wesołego deklaruje też poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski i część śląskich działaczy regionalnych. Ten pierwszy stwierdził w mediach społecznościowych, że Wesoły jest pracowitym profesjonalistą, „patriotą i obrońcą polskiego węgla”, ci drudzy z kolei tłumaczą, że nie ma co patrzeć na partyjne legitymacje, bo trzeba sprowadzić dyskusję na poziom miasta, a te wymaga zmiany.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wybory

3 rzeczy, które historia mówi o wyborach w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska Urząd Miasta

Wiadomo już ilu kandydatów powalczy o prezydenturę

Wielki piec huty Pokój w Rudzie Śląskiej

Wielki piec i wielka kasa. Skąd weźmie ją nowy prezydent?

Parking Ruda Śląska

Koniec parkowania za darmo? Pytamy kandydatów na prezydenta

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy