Mały Fabian potrzebuje pomocy. Trwa wyścig z czasem

7 grudnia mały pacjent trafił w stanie ciężkim do szpitala. Trwa zbiórka na jego leczenie. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę.

Big f57be96a 8180 4452 8e5a dd9e0224bc65


Jesteśmy przerażeni... Jestem z synkiem w szpitalu. Spełnia się niestety czarny scenariusz... Fabianek jest w bardzo złym stanie! Lekarze powiedzieli wprost, że mój syn nie ma już czasu. Umiera. Przeszczep wątroby musi zostać wykonany w trybie natychmiastowym! Tylko jak? Ma chore serduszko i najpierw je trzeba zoperować. Bez tego mój synek nie ma szans... – informuje mama Fabiana.

Fabian Pogorzelec ma złożoną wadę serca. To Tetralogia Fallota, Zespół Alagille'a. Cierpi też na wrodzone wodonercze lewostronne.

Boli mnie myśl, że zamiast Świętego Mikołaja Fabianek dostał szpital. A zamiast prezentów pod choinkę będzie co? W głowie pojawia się najczarniejsza myśl - mała trumienka, pustka i serce rozerwane na strzępy… - dodaje mama rudzianina.

Okazuje się, że koszt operacji to nawet 10 milionów złotych! Niestety, pełen kosztorys nie został jeszcze sporządzony.

Nad Fabiankiem ciążą dwa wyroki. Jest zakwalifikowany do przeszczepu wątroby, która z dnia na dzień coraz gorzej pracuje. Niestety, by przejść operację, konieczne jest najpierw zoperowanie serca. A w Polsce nikt się tego nie podejmie… Jedyny ratunek czeka w szpitalu w Stanach Zjednoczonych - miejscu, gdzie ratują dzieci takie jak Fabian! Czekamy na kosztorys, jednak musimy działać już teraz. Cena za życie naszego dziecka wyniesie nawet kilka milionów złotych… Walczymy o cud i błagamy Was o pomoc… - mówią rodzice Fabiana.

Zbiórkę na operację możne wesprzeć za pośrednictwem portalu siepomaga.pl, TU!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon