Majówka 2021. Prognoza pogody. Sprawdź, kiedy będzie padać deszcz

Jaka będzie tegoroczna majówka? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają dla nas niestety dobrych informacji. Majówka 2021 będzie deszczowa w województwie śląskim.

Wim van t einde uj7eb7 Cgq Rk unsplash

Synoptyczna prognoza pogody na majówkę 1-3.05.2021

Majówka zapowiada się przeważnie pochmurnie, okresami będą występować opady deszczu, w niedzielę także burze. W niedzielę, na południu i wschodzie kraju, opady deszczu będą intensywne.

Noc, poprzedzająca majówkę (z piątku na sobotę), przyniesie na północnym wschodzie kraju spadek temperatury powietrza do -2°C; kolejne noce już w całym kraju bez przymrozków. W dzień temperatura na ogół z przedziału od 8°C do 16°C, tylko niedziela na południowym wschodzie cieplejsza do 21°C. W burzach wiatr w porywach do 60 km/h.

Prognoza pogody na sobotę 1 maja 2021

W sobotę 1 maja pogoda w skali kraju nie będzie najgorsza – zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, opady deszczu wystąpią jedynie na południu kraju. Rano miejscami na Pomorzu, Mazurach i Podlasiu spadek temperatury powietrza do -2°C, na pozostałym obszarze temperatura od 1°C do 7°C. W ciągu dnia temperatura od 10°C do 17°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Prognoza pogody na niedzielę 2 maja 2021

Niedziela 2 maja będzie pochmurna z opadami deszczu. Okresami opady będą miały umiarkowane natężenie. Na południu i wschodzie wystąpią także burze. Rano bez przymrozków, temperatura na przeważającym obszarze wyniesie od 4°C do 8°C, tylko na południowym wschodzie od 9°C do 14°C. W ciągu dnia na północnym zachodzie będzie od 8°C do 14°C oraz od 15°C do 21°C na południowym wschodzie. Wzrośnie prędkość i porywistość wiatru, szczególnie w burzach, gdzie porywy mogą osiągać 60 km/h. Wiatr zacznie zmieniać kierunek z południowego na północny.

Prognoza pogody na poniedziałek 3 maja 2021

Poniedziałek 3 maja będzie pochmurny z przelotnymi opadami deszczu, zwłaszcza na północy i północnym wschodzie. Przejaśnień spodziewamy się na południu, tutaj też nie powinno padać. Zrobi się chłodniej. Nad ranem temperatura powietrza wyniesie od 3°C do 5°C, a w ciągu dnia od 8°C do 16°C. Nadal pozostanie okresami silniejszy i porywisty północno-zachodni wiatr.

Fot. Unsplash

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon