Macie utalentowane pociechy? W sobotę przesłuchania do chóru dziecięcego w projekcie Most the Music

Już 23 września, w najbliższą sobotę - przesłuchania uczniów szkół podstawowych, którzy chcieliby dołączyć do dziecięcego chóru tworzonego przez Fundację Most the Most.

Fundacja Most the Most
Most the Music - to nowy projekt Fundacji

Projekt Most the Music zakłada utworzenie chóru dziecięcego, którego członkowie, pod okiem doświadczonych fachowców, będą mogli przez najbliższe miesiace rozwijać swoje talenty wokalne.

- Zaproszenie do projektu Most the Music otrzymaliśmy dzięki zwycięstwu w Konkursie Nasz Zabytek, organizowanym przez Fundację Most the Most. Przypomnę, że organizacja przekazała miastu milion złotych w ramach dofinansowania do rewitalizacji Szybu Franciszek. Projekt muzyczny w całości finansowany będzie przez Fundację. Zachęcam dzieci i młodzież do udziału w tym przedsięwzięciu – mówi Michał Pierończyk, prezydent miasta.

Efekty pracy młodych artystów będą zaprezentowane podczas wielkiego finału planowanego na czas przyszłorocznych wakacji letnich. Wystąpią wtedy na wielkiej scenie pod batutą Adama Sztaby.

Przesłuchania do chóru odbędą się 23 września, w najbliższą sobotę, od godziny 10.00–12.00 w Zespole Szkół Muzycznych w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu (ul. Piotra Niedurnego 36, sala 401 IV piętro).

– Zapraszamy wszystkich, którzy mają muzykę i śpiew w sercu. Udział w tym projekcie, to okazja do rozwinięcia swojego talentu wokalnego, ale też wspaniała przygoda – zachęca Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta UM Ruda Śląska.

Osoby, które zostaną zakwalifikowane do chóru będą mieć zajęcia we wtorki (w godzinach 15.30–17.00) oraz w czwartki (18.00–19.30). Warsztaty potrwają od września do czerwca przyszłego roku.

W programie będą też trzy koncerty rodzinne, wyjazdy do filharmonii, teatru muzycznego czy opery. Będzie też obóz wakacyjny z zajęciami muzycznymi. A na koniec - "Most the Music – Wielki Koncert Finałowy", czyli występ chórów dziecięcych z miast, które wygrały w konkursie Nasz Zabytek.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon