Macie ogrzewanie węglowe? Rusza wypłata dodatków!

Wojewoda śląski przelał do miejskiej kasy pierwszą transzę pieniędzy na dodatek węglowy dla mieszkańców. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta - środki te zostały wciągnięte do budżetu. Oznacza to, że wreszcie można liczyć na dopłaty.

UM Ruda Śląska
Dopłaty węglowe ruszyły w Rudzie Śląskiej

19,9 miliona złotych - tyle Ruda Śląska dostała w pierwszej transzy z kasy rządowej na dotacje dla mieszkańców korzystających z ogrzewania węglowego. Wypłaty będą realizowane według kolejności składania wniosków.

- Do tej pory do miasta spłynęło blisko 7800 wniosków o dopłaty. Pozytywnie rozpatrzono ponad 1500 z nich - informuje rudzki magistrat.

Jak się okazało, wiele wniosków było złożonych nieprawidłowo, są też i takie, które na kilku pismach mają jeden adres.

- To wszystko wpływa na wydłużenie etapu weryfikacji. Ponadto przyznanie dodatku uzależnione jest od zgłoszenia źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków - dodają urzędnicy.

Obecnie również rudzki MOPS będzie przyjmował wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła.

Przypomnijmy - dodatek dla gospodarstw domowych przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ciepła gospodarstwa domowego jest:

  • kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane peletem drzewnym, drewnem kawałkowym lub innym rodzajem biomasy,
  • kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG,
  • kocioł olejowy.

Wnioski w wersji elektronicznej można już składać, natomiast w formie papierowej przyjmowane będą w siedzibie MOPS od poniedziałku, 26 września.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon