Macie ogrzewanie węglowe? Rusza wypłata dodatków!

Wojewoda śląski przelał do miejskiej kasy pierwszą transzę pieniędzy na dodatek węglowy dla mieszkańców. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta - środki te zostały wciągnięte do budżetu. Oznacza to, że wreszcie można liczyć na dopłaty.

UM Ruda Śląska
Dopłaty węglowe ruszyły w Rudzie Śląskiej

19,9 miliona złotych - tyle Ruda Śląska dostała w pierwszej transzy z kasy rządowej na dotacje dla mieszkańców korzystających z ogrzewania węglowego. Wypłaty będą realizowane według kolejności składania wniosków.

- Do tej pory do miasta spłynęło blisko 7800 wniosków o dopłaty. Pozytywnie rozpatrzono ponad 1500 z nich - informuje rudzki magistrat.

Jak się okazało, wiele wniosków było złożonych nieprawidłowo, są też i takie, które na kilku pismach mają jeden adres.

- To wszystko wpływa na wydłużenie etapu weryfikacji. Ponadto przyznanie dodatku uzależnione jest od zgłoszenia źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków - dodają urzędnicy.

Obecnie również rudzki MOPS będzie przyjmował wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła.

Przypomnijmy - dodatek dla gospodarstw domowych przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ciepła gospodarstwa domowego jest:

  • kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane peletem drzewnym, drewnem kawałkowym lub innym rodzajem biomasy,
  • kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG,
  • kocioł olejowy.

Wnioski w wersji elektronicznej można już składać, natomiast w formie papierowej przyjmowane będą w siedzibie MOPS od poniedziałku, 26 września.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Jacek Morek sprawuje funkcję komisarza w Rudzie Śląskiej

Jak Jacek Morek widzi najbliższe miesiące w Rudzie Śląskiej

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Piece

"Czyste powietrze" dla Rudy Śląskiej

budżet obywatelski Ruda Śląska

13 zadań do realizacji z Budżetu Obywatelskiego

dach targowiska

Modernizacja dachu targowiska w Rudzie Śląskiej