Lubisz biegać? Możesz pomóc

Jak zamienić zwykłe bieganie w pomaganie? To proste - wziąć udział w wirtualnym biegu. Wirtualnebiegi.pl co rusz organizuje akcje, z których dochód przekazywany jest Fundacji "Coś Dobrego". Najbliższą okazją będzie Święto Wojska Polskiego.

Wirtualny bieg

5 lub 10 kilometrów. Ile kto potrafi i jak potrafi. Nie ważne gdzie pobiegniesz, z kim i kiedy. Sam jesteś sobie sędzią i to ty wygrywasz. Idea prosta, bo przecież nie chodzi o wyniki, tylko pomoc. A przy okazji własne zdrowie.

- W Biegu Wojska Polskiego należy pokonać 5 kilometrów (początkujący) lub 10 kilometrów (mniej początkujący). Można to zrobić na różne sposoby - biegiem, marszem, spacerem. Można też przejechać rowerem, można spróbować na rolkach, deskorolce. Można się czołgać, nawet bokiem. Można wszystko, aby kilometry zostały pokonane - piszą organizatorzy akcji. - Każdy bieg i każde wydarzenie wirtualne traktujemy w sposób dżentelmeński. Dlatego wierzymy uczestnikom biegów, że rzeczywiście wykonują zalecone zadanie. Bardzo chętnie otrzymamy od Was zdjęcia z Waszych biegów - na adres kontakt@wirtualnebiegi.pl. A jeśli będziecie wrzucać zdjęcia na Wasze facebooki czy instagramy to dorzućcie hasztag #wirtualnebiegi.

Najbliższe wydarzenie - Bieg Wojska Polskiego - rusza w dniu obchodów, czyli 15 sierpnia i potrwa do 29 sierpnia. Rejestracji można dokonać na stronie organizatora akcji - wirtualnebiegi.pl. Do wyboru - różne pakiety:

  • - podstawowy (medal i numer startowy) - 45 zł
  • - podstawowy 2 (kubek, medal, numer startowy) - 69 zł
  • - rozszerzony (medal, koszulka, numer startowy) - 109 zł
  • - rozszerzony 2 (medal, koszulka, kubek, numer startowy) - 125 zł.

Jak biegać, to w Rudzie

- Biegać można wszędzie, ale zachęcamy oczywiście do korzystania z naszych obiektów i terenów. A tych w Rudzie Śląskiej nie brakuje. Ścieżka zdrowia w Halembie, Burloch Arena, wspaniała bieżnia przy szkole podstawowej numer 15 w Halembie, wiele ścieżek leśnych i oczywiście stadion MOSiR-u przy Czarnoleśnej - mówi Aleksandra Poloczek, dyrektor MOSiR w Rudzie Śląskiej.

Dochód z wirtualnych biegów trafia do Fundacji "Coś Dobrego", która przeznacza go na pomoc dzieciom i młodzieży z domów pomocy, ośrodków wychowawczych, oddziałów psychiatrycznych, a także na pomoc matkom z domów samotnej matki. Kolejnym biegiem w harmonogramie będzie II Bieg Pamięci Obrońców Westerplatte (1-15 września).

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon