Liczenie jeszcze trwa, ale w Rudzie Śląskiej padły kolejne rekordy WOŚP!

Wprawdzie pierwsze dane dotyczące zebranej podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spłynęły już o północy w niedzielę, to liczenie dalej trwa. Oprócz puszek z datkami są przecież licytacje i e-skarbonki, z których dojdą pokaźne kwoty. Dość powiedzieć, że oba rudzkie sztaby WOŚP pobiły swoje ubiegłoroczne wyniki!

Ponad 180 tysięcy złotych zebrali wolontariusze działający pod sztabem WOŚP w III Liceum Ogólnokształcącym w Rudzie Śląskiej. A to oczywiście nie jest jeszcze ostateczna kwota, bo cały czas działają e-skarbonki. Na wynik złożyły się kwesty - blisko 160 tysięcy, aukcje, utarg z orkiestrowych sklepików i zbiórka podczas organizowanego przez sztab koncertu.

Jeszcze więcej, bo ponad 203 tysiące złotych zebrał rudzki sztab połączonych sił pod kierunkiem IV LO im. Hoovera.

- Emocje po 32. Finale WOŚP powoli opadają, a nasz sztab nadal żyje wczorajszymi licytacjami. Do najgorętszych należały te, w których sprzedane zostały jednemu Darczyńcy zarówno złote serduszko, jak i złota karta. "Anonimowy mężczyzna" zapłacił za nie odpowiednio 16000 zł i 8000 zł - podają organizatorzy.

Niezła suma wpłynie też z aukcji. Wśród nich między innymi rajza po mieście z prezydentem Rudy Śląskiej (obecnie 512,50 zł), zwiedzanie Wielkiego Pieca Huty Pokój z wiceprezydent Rudy Śląskiej (500 zł), zwiedzanie zabytkowej koksowni z wiceprezydentem (270 zł), zwiedzanie Stacji Biblioteka z wiceprezydent (157,50) i wiele innych. Tradycyjnie też wylicytować można kolację degustacyjną przygotowaną przez kucharzy Pubu Druid. Obecna cena to 1125 zł.

Oznacza to, że ubiegłoroczny wynik - blisko 320 tysięcy - został pobity. Zapowiada się ponad 400 tysięcy złotych!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon