Liczba zakażonych koronawirusem w Rudzie Śląskiej rośnie

We wtorek, 6 października, w Rudzie Śląskie odnotowano największy wzrost liczby zakażonych od wielu tygodni.

Corona 4970836 1280 1


W Rudzie Śląskiej obecnie 1137 osób jest zakażonych koronawirusem, 137 osób poddano kwarantannie, 8 osób jest hospitalizowanych, a 19 osób zmarło. Mamy też 1059 ozdrowieńców.

- Dziś w Rudzie Śląskiej mamy 15 nowych zakażeń koronawirusem. To największy przyrost od prawie 7 tygodni. Tym razem w większości są to przypadki rozproszone, co pokazuje, że nie możemy zapominać o środkach bezpieczeństwa. Tym bardziej, że w kraju odnotowano dziś rekordową liczbę zgonów i zbliżoną̨ do rekordowej liczbę nowych zakażeń - poinformował dziś Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

A jak wygląda koronawirusowa sytuacja w kraju?

Ministerstwo zdrowia podało dziś, że mamy 2236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej chorych jest z woj. mazowieckiego (318), małopolskiego (268), śląskiego (218) i pomorskiego (199).Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister Adam Niedzielski zaznaczył, że rozmawiał z komendantem głównym policji Jarosławem Szymczykiem na temat egzekwowania obowiązku zasłaniania ust i nosa. Podkreślił też, że wprowadzona zostanie polityka „zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa”.

Przypominamy również, że od soboty, 10 października, obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie wprowadzony zarówno w strefie żółtej jak i czerwonej. Zwolnione z obowiązku zakrywania ust i nosa są m.in. osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej, poinformowała o swojej chorobie

Prezydent Rudy Śląskiej, Grażyna Dziedzic cierpi na nowotwór

bezpieczne wakacje

Akcja policji " Bezpieczne wakacje"

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

Akcja pieszy

Akcja „Bezpieczne skrzyżowania”

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

tężnia solankowa w Rudzie Śląskiej

Tężnia solankowa w Rudzie Śląskiej

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie