Ruda Śląska z niechlubnym rekordem. Fotoradar nacykał kierowcom ponad 2 tysiące zdjęć

Główny Inspektorat Ruchu Drogowego opublikował dane dotyczące liczby wykroczeń drogowych zarejestrowanych przez fotoradary, odcinkowe pomiary prędkości i monitoring wjazdu na czerwonym świetle. W zestawieniu znalazła się Ruda Śląska!

Jacek Skorek
Fotoradar w Rudzie Śląskiej zrobił rekord Polski

Według danych GITD system CANARD zarejestrował tylko w lipcu 113,5 tysięcy wykroczeń w całej Polsce. To znacznie mniej niż w analogicznym miesiącu roku poprzedniego, kiedy system wykazał 166,8 tysiąca naruszeń przepisów.

- Zaobserwowaliśmy znaczący spadek liczby naruszeń przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W porównaniu do pierwszego miesiąca ubiegłych wakacji, kiedy naruszeń zarejestrowano 161,9 tysiąca, w 2022 roku było ich 108,8 tysiąca. Spadek wykroczeń sięga 33 procent - powiedział Wojciech Król z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Rekordy Polski

Ponad połowa lipcowych wykroczeń to przekroczenia prędkości - podaje GITD. Rekord Polski ustanowił kierowca renault w Wojszycach w powiecie kutnowskim, który na ograniczeniu do 50 jechał 161 km na godzinę. Drugie miejsce przypadło prowadzącemu volkswagena w Janówku w powiecie grójeckim. Ten osiągnął 156 km/h na pięćdziesiątce.

Najwięcej naruszeń przepisów zarejestrował z kolei fotoradar w... tak jest! W Rudzie Śląskiej! Tylko w lipcu pamiątkowe zdjęcia otrzymało 2,2 tysiąca kierujących. Mamy rekord Polski!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Fotoradar na rudzkim odcinku DTŚ zrobił już ponad 9 tysięcy zdjęć

Od zainstalowania "zarobił" blisko 2 miliony

Fotoradardts

Fotoradar na rudzkim "zakręcie mistrzów". Działa czy nie?

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta