Kto chce powąchać prochu i posmakować nieco wojska? 6 batalion powietrznodesantowy z Gliwic zaprasza na akcję Trenuj z Wojskiem!

Za 10 dni rusza III edycja akcji Trenuj z Wojskiem. Szkolenie odbędzie się na strzelnicy wojskowej w Gliwicach Ostropie pod okiem instruktorów z 6 batalionu powietrznodesantowego z Gliwic. W szkoleniu mogą wziąć udział wszyscy chętni w wieku od 15 do 65 lat.

20 maja o godzinie 8.00 rozpoczną się pierwsze zajęcia w ramach akcji Trenuj z Wojskiem. Szkolenie trwa około 8 godzin, jest bezpłatne, a wojsko zapewnia ubezpieczenie i wyżywienie podczas całego dnia.

Jedyne, co trzeba zabrać ze sobą, to odpowiedni ubiór - buty za kostkę, nakrycie głowy, wygodną, dostosowaną do warunków atmosferycznych odzież, gogle ochronne, rękawice taktyczne oraz wypełnione dokumenty - DO POBRANIA POD TYM LINKIEM.

Zgłoszenia najlepiej wysyłać drogą mailową na adres: g.maslikiewicz@ron.mil.pl, podając w treści maila imię i nazwisko, wiek, wybrany termin udziału w szkoleniu, adres e-mail lub numer telefonu. Zgłoszenia przyjmowane są do godz. 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Terminy szkoleń:

  • 20 maja 2023r.
  • 15 lipca 2023r.

W ramach szkolenia, pod okiem zawodowych żołnierzy, uczestnicy poznają podstawowe umiejętności wojskowe i obronne. Będą szkolić się z podstaw posługiwania się bronią, walki wręcz, przetrwania w trudnych warunkach, reagowania na sygnały alarmowe, udzielania pomocy medycznej, itd. Krótko mówiąc - dobry sposób na spędzenie soboty 💪💪💪

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon