Krzysztof Mejer ogłosił start kampanii wyborczej i powstanie Otwartego Obywatelskiego Sztabu

Krzysztof Mejer, były pierwszy wiceprezydent Rudy Śląskiej, określający siebie jako niezależny kandydat w przyspieszonych wyborach prezydenckich w mieście, ogłosił oficjalny start kampanii wyborczej.

11 września 2022 roku w Rudzie Śląskiej odbędzie się I tura przyspieszonych, ze względu na śmierć prezydent Grażyny Dziedzic, wyborów na stanowisko prezydenta miasta.

O to stanowisko zamierzają ubiegać się m.in.

  • Krzysztof Mejer - były pierwszy wiceprezydent Rudy Śląskiej,
  • Michał Pierończyk - były wiceprezydent Rudy Śląskiej,
  • Marek Wesoły - poseł PiS
  • Bożena Modzelewska, prezes partii KORWIN okręgu katowickiego

Do 11 sierpnia potencjalni kolejni kandydaci mają czas, by zgłosić oficjalnie swoją kandydaturę.

Ci, którzy już to zrobili, nie próżnują. Do wyborów zostało tylko 1,5 miesiąca. To niewiele.

Czytaj też:

Start kampanii wyborczej Krzysztofa Mejera

Krzysztof Mejer dzisiaj, w czwartek 28 lipca, w czasie konferencji prasowej, jaka odbyła się w Wirku, przy terenach targowych, zapowiedział oficjalny start swojej kampanii wyborczej i poinformował o powołaniu Otwartego Sztabu Obywatelskiego Krzysztofa Mejera.

/edit
- Rozpoczęliśmy kampanię wyborczą od zbierania podpisów poparcia mojej kandydatury na terenie targowiska w Wirku. Od samego początku, gdy ogłosiłem chęć startu w wyborach wymuszonych przez śmierć prezydent Grażyny Dziedzic, spotykam się z mieszkańcami Rudy Śląskiej, który chcą, by polityka, którą realizowała Grażyna Dziedzic w Rudzie Śląskiej była kontynuowana. Mówią, że kierunek, który obraliśmy z panią prezydent był dobry dla Rudy Śląskiej. Zwłaszcza, że ta kadencja wciąż jest kadencją pani prezydent Grażyny Dziedzic - mówił Krzysztof Mejer.

- Prezydent Dziedzic miała ambitny plan realizacji wielu inwestycji w Rudzie Śląskiej i my chcielibyśmy ten plan dalej móc realizować. Nie będę go realizował sam w przypadku wygranych wyborów, ale z moimi najbliższymi współpracownikami - dodał Mejer.

Ma być specjalny "kontrakt dla Rudy Śląskiej"

W czasie konferencji prasowej przedstawił szefa swojego sztabu wyborczego, Rafała Wypiora, radnego Rady Miasta oraz członkinię sztabu i komitetu wyborczego, Aleksandrę Poloczek, obecną dyrektor MOSiR Ruda Śląska i prezes Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja, która, po wygranych przez Mejera wyborach, ma zostać wiceprezydentem do spraw społecznych, oświaty i sportu.

- Dzisiaj uruchamiamy też siedzibę sztabu wyborczego w Kochłowicach przy ul. Wyzwolenia 8. Tam zapraszam wszystkich mieszkańców, którzy będą chcieli złożyć podpis pod moją kandydaturą oraz tych, którzy będą chcieli przystąpić do Otwartego Obywatelskiego Sztabu Wyborczego. To jest coś zupełnie nowego, w Rudzie Śląskiej takiego sztabu nie było. Chcemy stworzyć program dla Rudy Śląskiej w oparciu o głosy mieszkańców. Będziemy obecni w każdej dzielnicy Rudy Śląskiej. Tour po Rudzie Śląskiej rozpoczniemy za kilka dni. Będziemy rozmawiać z mieszkańcami o naszym pomyśle i pytać ich, jaki oni mają pomysł. Nie mamy patentu na mądrość, nie widzimy wszystkiego z perspektywy magistratu. Będziemy tworzyć program obywatelski, swoisty kontrakt dla Rudy Śląskiej, który będziemy chcieli podpisać na początku września, tuż przed I turą wyborów - dodał Krzysztof Mejer.

Dziś po południu Mejer ogłosił, że samorządowcy ze struktur regionalnych ruchu samorządowego Tak Dla Polski - Śląskie poparli jego kandydaturę na prezydenta Rudy Śląskiej.

- Drogie Koleżanki i Koledzy, bardzo Wam za to dziękuję. Dobrze wiecie, jak cenię sobie współpracę z Wami - Samorządowcami, Wasze rady, wsparcie, a także to, że kiedy trzeba potraficie mnie „sprowadzić na ziemię”. Obiecuję, że nie zawiodę Waszego zaufania! Mam nadzieję na dalszą owocną współpracę dla dobra naszych mieszkańców oraz naszych miast i gmin. Na pewno razem uda nam się jeszcze zdziałać wiele dobrego - napisał kandydat na prezydenta na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Jarosław Gowin

Kandydat na prezydenta miasta z poparciem Jarosława Gowina

Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski rekomenduje kandydaturę Krzysztofa Mejera na komisarza Rudy Śląskiej

Krzysztof Mejer komisarzem Rudy Śląskiej?

266739358 422907639346721 6257774404222180938 n

Gminy wycofują się z Tramwajów Śląskich

269745991 427139768923508 818405352382129936 n

Ruda Śląska otrzymała 100 mln zł na budowę trasy N-S

Grażyna Dziedzic

Prezydent Grażyna Dziedzic bez wotum zaufania

IMG 20210504 165238

Zablokowane 2 mln dotacji dla MPGM?

IRRS

Rudzianin prezesem Instytutu Rozwoju Regionalnego