Krynica-Zdrój. Sprawdź, jakie skrywa tajemnice

Ma wiele twarzy: dynamiczna lub wyciszona, kochająca sport a jednocześnie romantyczna melomanka, dbająca o zdrowie ale nie stroniąca od sportów ekstremalnych, ceniąca swoje historyczne korzenie ale spoglądająca odważnie w przyszłość. Taka właśnie jest Krynica-Zdrój!

Andrzej Klimkowski Deptak

Miasto oferuje przede wszystkim aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu niezależnie od tego, czy zdecydujecie się przyjechać z rodziną, na krótki wypad z przyjaciółmi, romantyczny weekend z narzeczonym czy po prostu odpocząć od wszystkiego w samotności. Fantastyczne i zróżnicowane trasy rowerowe sprawiają, iż miasto odwiedza coraz więcej młodych ludzi. Popularny nordic walking uprawiać można w samej Krynicy-Zdroju i wokół niej, bowiem Krynicki Oddział PTTK ma pod swoją pieczą ponad 150 km szlaków turystycznych, których pokonanie zapewni – w zależności od wybranej skali trudności – odpowiedni wysiłek, relaks, piękne widoki i bezpośredni kontakt z naturą.

Krynica-Zdrój

Widoki jak z raju

Malownicze pasma Beskidu Sądeckiego można podziwiać ze skrytej pośród przepięknych lasów blisko 50-metrowej wieży widokowej i prowadzącej do niej ponad kilometrowej ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej. Widoczna z wieży prawie na wyciągnięcie ręki Jaworzyna Krynicka dostarczy Wam również pięknych widoków z nowej platformy widokowej na szczycie, na który można dostać się zarówno zróżnicowanymi pod względem trudności szlakami pieszymi jak i koleją gondolową. Góra Parkowa oferuje spacery po krętych romantycznych ścieżkach Parku Zdrojowego zaś osoby pragnące lepiej poznać historię Beskidu Sądeckiego mogą obejrzeć malownicze cerkwie łemkowskie, znajdujące się zarówno w samej Krynicy-Zdroju, jak i we wszystkich okolicznych wioskach.

Ślizgawki nie tylko zimą!

Latem można zakosztować chłodu w pełnowymiarowej hali lodowej i skorzystać z całorocznych ślizgawek. Jeśli dodamy do tego wizytę w parku linowym, zjazd sankostradą czy podążenie trasą jednego z krynickich questów – nie ma mowy o nudzie!

Wieża Widokowa

Jeśli celem Waszej podróży nie jest aktywność i wolicie wpisać się w równie modny trend wyciszania się i oddawania się błogiemu relaksowi w rękach sprawnych masażystów, doświadczonych kosmetyczek i fryzjerów z fantazją, to i tak pakujcie walizki i przybywajcie do Krynicy-Zdroju, bowiem tutaj czekają na Was fachowcy, którzy na temat detoksykacji, remineralizacji i regeneracji wiedzą wszystko. Dorzućmy do tego odbywające się w okresie letnim koncerty i festiwale, by wspomnieć chociażby słynny Festiwal im. Jana Kiepury, a zrozumiecie, dlaczego określenie „Perła polskich uzdrowisk” nadal jest nierozerwalnie związane z Krynicą-Zdrojem.

Nieważne, jaką wybierzecie porę roku, towarzystwo i jakim dysponujecie budżetem – tutejsza Informacja Turystyczna postara się pomóc Wam w wyborze odpowiedniego miejsca zakwaterowania i doborze odpowiednich atrakcji. Krynica-Zdrój jest bowiem jak prawdziwa kobieta: ma wiele twarzy!

Przydatne telefony: Informacja Turystyczna: 18 4725577, 18 4725588

Krynicka Organizacja Turystyczna: www.krynica.org.pl

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rego-Bis i Bośnia partnerami Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu

Rego-Bis i Bośnia partnerami Targów Turystycznych w Zabrzu

Magiczna Suwalszczyzna kraina uformowana przez lodowiec To w Suwałkach warto spędzić rekordowo długą Majówkę 2023

To w Suwałkach warto spędzić rekordowo długą Majówkę 2023

Nowość na torze E1GOKART Chorzów. Wyścigi dla każdego!

Nowość na torze E1GOKART Chorzów. Wyścigi dla każdego!

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Zdjęcie główne

Odkrywaj skarby województwa świętokrzyskiego

Zdjęcie Główne

Rejs po wielkich jeziorach mazurskich z Żeglugą Mazurską!

Biała Małpa

Meksykańska kuchnia w samym sercu Katowic