Kradli węgiel i złom. Przypadkiem trafił się łup życia.

Włamali się do jednej z kamienic w Rudzie. Najpierw ukradli z piwnicy węgiel i złom. Kiedy zorientowali się, że budynek jest opustoszały - wrócili po więcej. Plądrując mieszkanie właścicielki znaleźli nieco biżuterii i cennych przedmiotów. Wreszcie wzrok dwóch złodziei padł na pianino.

Wlamywacz policja2

Włamywacze postanowili wyjąć z pianina żeliwną płytę. Kiedy zaczęli demontować instrument, okazało się, że w środku jest paczka. A w niej... 100 tysięcy złotych. Na taki "bonus" nie liczyli. Część pieniędzy przeznaczyli na dobrą zabawę, resztę dali na przechowanie znajomemu. Skradzione przedmioty sprzedali paserom za grosze. Ale wieść szybko się rozeszła.

- Śledczy szybko wytypowali potencjalnych podejrzanych. Jednym z nich był znany policji recydywista. Policjanci wpadli na jego trop. Złodziej jednak musiał dostać "cynk", że jest namierzony. Nie zastanawiając się wiele - wsiadł do pociągu do Gdyni, by zgubić pościg. Nie udało mu się - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Kryminalni dowiedzieli się błyskawicznie o jego ucieczce i na dworcu w Gdyni już czekali na niego "smutni". Okazało się, że 31-latek jest też poszukiwany do odbycia kary - dlatego wprost z komisariatu trafił do zakładu karnego. Tam poczeka na kolejne zarzuty - kradzież z włamaniem w Rudzie Śląskiej. Jego 30-letni kompan też jest już w rękach policji. Został objęty dozorem policyjnym. Obu grożą nawet dziesięcioletnie wyroki. Większość pieniędzy z pianinowego schowka udało się odzyskać.

zdj.: KMP Ruda Śląska

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Oszusci internet

Plaga internetowych przestępstw. Kolejni...

Marycha

Wpadł przy rutynowej kontroli. Miał przy sobie...

Podrobki

Podróbki na targu.

Trzezwosc policja

Zaskoczył policjantów. Zobacz czym.

Falszywy policjant3

Wpadli kolejni oszuści. Okradali seniorów.

Falszywy policjant

Fałszywy policjant wpadł dzięki czujności...

Oszusci internetowi

Kolejni oszukani na OLX. Uwaga na fałszywe...