Koronawirus: Zmarli kolejni mieszkańcy Rudy Śląskiej

Wirus nie odpuszcza. Dziś ministerstwo zdrowia podało, że w ciągu doby COVID-19 zakaziło się 25 571 osób. Najwięcej, bo aż 3453 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia jest w województwie śląskim. A jak wygląda sytuacja w naszym mieście?

Coronavirus 4833754 1280

W Rudzie Śląskiej sanepid odnotował 61 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W sumie jest ich już 4329. Dodatkowo, 3066 osób poddanych jest kwarantannie, 53 osoby są hospitalizowane. Mamy też 1628 ozdrowieńców. Niestety, wzrosła liczba zmarłych i dziś wynosi 46.

Jak poinformował Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej, zmarły kolejne trzy mieszkanki Rudy Śląskiej, które były zakażone koronawirusem.

Kobiety w wieku 77, 79 i 86 lat były obciążone chorobami współistniejącymi. Niech spoczywają w pokoju. Rodzinom Zmarłych składam wyrazy współczucia. Ta informacja kładzie się cieniem na stosunkowo niskiej liczbie nowych potwierdzonych przypadków zakażenia w dzisiejszym raporcie naszego sanepidu. Jest ich 61, a od 6 listopada codziennie mieliśmy trzycyfrowe przyrosty. Niestety, kolejne 5 osób trafiło do szpitala, a ozdrowieńców odnotowano dziś tylko 2. Ponad 3 tysiące rudzian poddanych jest obecnie kwarantannie – wyjaśnił wiceprezydent.

Są też inne złe wiadomości. W przyszłym tygodniu wszystkie grupy z Miejskiego Przedszkola nr 45 będą uczyć się zdalnie, podobnie jak jedna grupa z MP 7 i jedna z MP 12.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon