Koronawirus: Zmarł kolejny mieszkaniec Rudy Śląskiej zakażony Covid19

We wtorek, 13 października, padł kolejny rekord pod względem liczby zakażeń. Jak podało ministerstwo zdrowia w ciągu minionej doby w Polsce wykryto aż 5 068 nowych przypadków. Niestety, w Rudzie Śląskiej zmarła kolejna osoba, która przegrała walkę z Covid-19.

Covid 19 4969084 1280

Zgodnie z danymi ministerstwa zdrowia w województwie śląskim koronawirusem zakaziło się 441 osób. W samej Rudzie Śląskiej to aż 32 osoby. Wiceprezydent Krzysztof Mejer poinformował, że zmarł 81-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej zakażony koronawirusem. Miał także liczne choroby współistniejące. Z kolei w w szpitalu w Rudzie Śląskiej zmarła 74-letnia kobieta z Chorzowa.

Do tej pory w naszym mieście odnotowano 1260 przypadków zarażenia groźnym wirusem. 1279 osób poddano kwarantannie, 11 osób jest hospitalizowanych, 2 objęto nadzorem epidemiologicznym. Mamy też 1085 ozdrowieńców. Niestety, są też i złe wieści, bowiem walkę z wirusem przegrało już 20 osób.


W ostatniej dobie liczba osób zakażonych w naszym mieście wzrosła aż o 32. Są to po raz kolejny przypadki rozproszone. Niestety na 10 tys. mieszkańców mamy w ostatnich dniach około 12 zachorowań. To oznacza, że w najbliższy czwartek możemy ponowie znaleźć się wśród powiatów czerwonych – podkreślił wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Dodał też, że kolejnych 14 osób uznano za ozdrowieńców. Jak podkreślił, to bardzo dobra wiadomość.

Od dłuższego czasu albo nie było ich wcale, albo było to kilka osób dziennie. Miejmy nadzieję, że w następnych dniach liczba wracających do zdrowia będzie również duża. I jeszcze jedna informacja. Od dziś w mieście pojawią się wspólne patrole policjantów i strażników miejskich. Proszę pamiętać o noszeniu maseczek.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon