Koronawirus w szkołach. Wraca zdalne nauczanie w niektórych placówkach

Rośnie liczba mieszkańców Rudy Śląskiej zakażonych koronawirusem. W ciągu doby wykryto kolejne 24 przypadki. Sukcesywnie zarażają się nauczyciele i uczniowie.

Coronavirus 4972480 1280

W piątek, 9 października, wiceprezydent Krzysztof Mejer poinformował, że w mieście nie ma jednego dużego ogniska zakażeń, ale sytuacja w szkołach nie jest najlepsza.

- Szkoła Podstawowa nr 41 przechodzi całkowicie na nauczanie zdalne, w tym trybie uczyć będzie się również część klas w Szkołach Podstawowych nr 16 i 17, podobnie jak to ma już miejsce w SP 27. W Miejskim Przedszkolu nr 44 zdalnie uczy się jedna grupa. Niestety, możemy się spodziewać, że w najbliższych dniach problem dotknie kolejne placówki – podał za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Niestety, rośnie też liczba osób objętych kwarantanną – i to lawinowo. Dziś już aż 775 osób zostało jej poddanych. Dane na dzień 9 października wskazują, że w Rudzie Śląskiej 1189 osób zakaziło się koronawirusem, 775 osób poddano kwarantannie, 6 osób jest hospitalizowanych. Mamy też 1065 ozdrowieńców. Niestety, do tej pory walkę z wirusem przegrało 19 osób.

Czy niebawem wszystkie szkoły wprowadzą naukę zdalną? Premier Mateusz Morawiecki podczas wczorajszej konferencji prasowej zapowiedział, że szczegółowe decyzje w tej sprawie zostaną ogłoszone w sobotę, 10 października.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zbiórka dla Ukrainy Ruda Śląska

Mieszkańcy Rudy zasypali darami dla Ukraińców szkołę

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Lady D 1 2

Rudzka "Lady D" - Małgorzata Kubela

alkohol

Koniec z nocną sprzedażą alkoholu!

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta

Pracownia3

Zielone Pracownie w dwóch szkołach