Koronawirus już w 11 placówkach oświatowych

6526 nowych zakażeń i 116 zgonów – to dobowy bilans pandemii w Polsce. W Rudzie Śląskiej sytuacja wygląda jednak nieco lepiej niż wczoraj, bowiem zdiagnozowano 14 przypadków zarażenia Covid-19. Z kolei wczoraj było ich aż 32.

Face mask 4986596 1280

W środę, 14 października, ministerstwo zdrowia odnotowało kolejny skok liczby zakażonych koronawirusem. Wczoraj liczba zakażonych wynosiła 5 068, a dziś przybyło aż 6526 chorych. Najwięcej zakażeń wykryto w woj. mazowieckim (1188), małopolskim (1137) i śląskim (520) oraz wielkopolskim (508). Z powodu koronawirusa minionej doby zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 105 osób.

Jak wygląda sytuacja w naszym mieście?

W Rudzie Śląskiej liczba nowych przypadków zakażenia Covid-19 wynosi 1274. 1199 osób poddanych zostało kwarantannie, 12 osób jest hospitalizowanych, a 2 objęto nadzorem epidemiologicznym. Mamy też 1089 ozdrowieńców. Niestety, walkę z wirusem przegrało 20 mieszkańców.

Dziś rudzki sanepid odnotował 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z jednej strony jest to mniej niż połowa wczorajszych przypadków, z drugiej przyrost na tyle wysoki, że trzeba się liczyć wkrótce z objęciem naszego miasta strefą czerwoną. W Dniu Edukacji Narodowej szczególną uwagę zwracamy na nasze placówki oświatowe. Obecnie przypadki zakażeń mamy stwierdzone w 11 placówkach oświatowych. W Szkole Podstawowej nr 23 stacjonarnie uczą się tylko pierwsze klasy. Naukę zdalną dla wybranych klas wprowadzono w SP 11, 18 i 40. Termin zakończenia kwarantanny jest różny dla poszczególnych szkół, ale trzeba pamiętać, że sytuacja jest dynamiczna i na listę mogą trafić nowe placówki lub wrócić na nią te, które już kwarantannę zakończyły – poinformował dziś wiceprezydent Krzysztof Mejer.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej, poinformowała o swojej chorobie

Prezydent Rudy Śląskiej, Grażyna Dziedzic cierpi na nowotwór

Górna stawka opłaty za posiadanie psa na 2022 r. w innych gminach wynosi aż 132 zł

Będą wyższe opłaty za posiadanie psa. Tak zadecydowali radni

Harmonogram odpadów w Rudzie Śląskiej

Harmonogram odbioru odpadów w Rudzie Śląskiej

bezpieczne wakacje

Akcja policji " Bezpieczne wakacje"

Akcja pieszy

Akcja „Bezpieczne skrzyżowania”

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie