Koparką, pijany, po chodniku i bez ubezpieczenia - 44-latek z Zabrza odpowie przed sądem

Na ulicy Piastowskiej w Rudzie w oko patrolu wpadła minikoparka jadąca, jakby nigdy nic, chodnikiem. Może na okoliczność prac w tym rejonie nie było by to nic dziwnego, ale do wykopów było daleko. Policjanci sprawdzili więc "kierowcę".

Koparka ruda slaska 2
- Patrolujący ulice dzielnicy Ruda policjanci z drogówki natrafili na jadącą chodnikiem małą koparkę. Niestety nie można takimi maszynami korzystać z chodnika, gdy nie wykonuje się akurat prac. Mundurowi zareagowali natychmiast i zatrzymali pojazd. Już po wymianie kilku słów z operatorem byli pewni, że nie jest on zupełnie trzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że operator minikoparki był w stanie po spożyciu alkoholu - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Okazało się, że nie tylko fakt wydmuchania blisko pół promila wypadł na niekorzyść 44-latka.

- Oprócz tego, że kierował pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu, to podjął czynności pracownicze w tym stanie, jechał pojazdem po chodniku, koparka nie była dopuszczona do ruchu, a na dodatek nie miała ubezpieczenia OC. Po wykonanych czynnościach 44-latek został odebrany razem z maszyną przez innego pracownika firmy - dodaje Ciozak.

Zabrzanin odpowie teraz przed sądem. Poza grzywną grozi mu utrata prawa jazdy od pół do nawet roku, na pewno też właściciel zatrudniającej go firmy nie będzie zachwycony karą, jaką zapłaci za brak ubezpieczenia pojazdu, w którym wpadł 44-letni operator.

Trattoria corno doro bielszowice12

Może Cię zainteresować:

Śródziemnomorski klimat w Bielszowicach. Dawne "Pod kasztanami" - to dziś Trattoria Corno d'Oro. Można się poczuć jak na wakacjach w Italii

Autor: Jacek Skorek

09/07/2024

Nowe osiedle nowy bytom

Może Cię zainteresować:

Będzie nowe osiedle na Frynie. Na łące przy basenie

Autor: Jacek Skorek

05/07/2024

Garaze ruda slaska3

Może Cię zainteresować:

Przenosiny garaży w Rudzie Śląskiej. Z Kolistej na Ratowników

Autor: Jacek Skorek

05/07/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon