Koniec Naszej Klasy. Korzystaliście?

Po piętnastu latach od założenia, serwis "Nasza-klasa", a później "nk", przestał działać. Z rynku wyparł go Facebook. Choć nasz rodzimy portal społecznościowy triumfował, zanim w Polsce usłyszeliśmy o FB. Pamiętacie "Naszą-klasę"? A może poznaliście się tam lub odnowiliście stare znajomości?

Nk

14 milionów użytkowników - tyle osób w szczycie popularności, w 2010 roku, obejmował polski portal społecznościowy. Początkowo ograniczony, rozrastał się o kolejne funkcje, gry. Mieliśmy Facebooka na miarę naszych możliwości. Ale w 2008 roku pojawiło się pierwsze tłumaczenie FB na polski i zaczął się stopniowy odpływ od rodzimego serwisu. Gwoździem do trumny, zdaniem analityków - była sprzedaż "Naszej-klasy" i zmiana nazwy na "nk". Do tego regulaminy, opłaty, dane osobowe. Facebook był bardziej uniwersalny, dawał więcej możliwości i okno na cały świat. Dość powiedzieć, że dziś w Polsce zarejestrowanych użytkowników FB jest blisko 18,5 miliona, na całym świecie - 2,8 miliarda! A nk.pl w minionym roku miała już tylko milion. Decyzja biznesowa była więc nieunikniona - wczoraj, 27 lipca o 23.59 - nk.pl przestało działać.

A wy? Macie jakieś dobre wspomnienia z naszą-klasą? Portal przecież nie tylko pozwalał odnaleźć starych znajomych, ale też nawiązać nowe znajomości. Czasem bardzo bliskie!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon