Koniec kąpieli. Od dziś basen na Frynie zamknięty

Koniec sezon plażowego - basen w Nowym Bytomiu już zamknięty. Miniony weekend był ostatnim, gdy można było korzystać z atrakcji kąpieliska letniego w Nowym Bytomiu.

MOSiR Ruda Śląska
Basen na Frynie zaprasza dopiero w przyszłym roku

Nieprzychylne prognozy pogody były między innymi powodem zakończenia sezonu na kąpielisku letnim w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu. To się zresztą sprawdziło niedzielne popołudnie zafundowało "baseny" w wielu miejscach i miastach naszego regionu.

- Co roku kąpielisko letnie kończy działalność z początkiem roku szkolnego. Czasami zdarzało się tak, że pierwszy weekend września jeszcze działaliśmy, jednak prognozy nie zapowiadają pięknej pogody - stąd decyzja o zakończeniu sezonu 28 sierpnia - powiedział nam Tomasz Kuras, kierownik obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Atrakcji sporo, ale najtaniej nie jest

W tym sezonie nowobytomski basen odwiedziło ponad 50 tysięcy gości. Spośród stałych atrakcji wodnych na terenie - do dyspozycji gości są basen sportowy, rekreacyjny i brodzik. W basenie rekreacyjnym, który jest płytszy od sportowego i służy raczej "taplaniu" się, jest grzybek wodny, leżanki do masażu wodnego, dysze wodne, gejzer i dwie zjeżdżalnie. Jednoosobowa - 52-metrowa, rynnowa, oraz krótsza - trójtorowa. Ponadto basen na Frynie oferuje boisko do koszykówki, siłownię na wolnym powietrzu i plac zabaw dla najmłodszych. Chętni do leżakowania przy basenie mogli też wynająć leżak. Wartościowe przedmioty zaś można zostawiać w szafkach depozytowych - również płatnych. W minionym już sezonie powiększyła się też oferta gastronomiczna.

- Nie jest najtaniej, ale ceny w Nowym Bytomiu są porównywalne do innych kąpielisk w okolicy. Chociażby katowickiej Bugli. Za to w odróżnieniu od wielu innych kąpielisk - woda w naszym obiekcie jest badana raz w miesiącu. Dzięki temu jesteśmy pewni, że spełniamy najwyższe standardy, inwestujemy w technologie i czystość. A wspomniana Bugla musiała robić przerwę z powodu wykrycia w wodzie gronkowca - dodaje Kuras.

W planach na przyszłość jest stworzenie na nowobytomskim basenie boisk do piłki plażowej, jednak jak się dowiedzieliśmy - ciągle brak na to środków.

Gdzie na basen w Rudzie Śląskiej?

Obecnie amatorów pływania i wodnej rozrywki zapraszają obiekty kryte. Te należące do MOSiR-u - w Kochłowicach, Rudzie (otwarcie 1 września) i w Nowym Bytomiu. Oraz niezmiennie - Aquadrom.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon