Koncerty, pikniki, kiermasze - czyli gdzie w Rudzie Śląskiej rozerwać się w weekend

Najbliższe sobota i niedziela, 21. i 22. sierpnia - upłyną w naszym mieście pod znakiem koncertów. Zagrają między innymi Gang Olsena Acoustic Trio, będzie impreza charytatywna „Summer Disco” i piknik z gwiazdami śląskiej muzyki. Jeśli pogoda dopisze - będzie można całymi rodzinami spędzić czas w plenerze w rytmach dobrej muzyki.

Gangolsena

W sobotę czekają nas dwie atrakcje, trzeba więc będzie wybrać lub... zaliczyć obie.

Summer Disco

O godzinie 17. w Parku Kozioła w Rudzie rozpocznie się impreza charytatywna „Summer Disco”. W programie między innymi są występy artystyczne, strefa zabaw dla dzieci oraz kiermasz charytatywny, podczas którego będzie można wspomóc podopiecznego Fundacji Armia Przyjaciół Karola Szaniawskiego, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

- Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji imprezy, która odbyła się w 2019 roku, zdecydowaliśmy się na organizację kolejnej, która będzie nie tylko doskonałym sposobem na kulturalne i rozrywkowe zakończenie wakacji, ale także pomoc drugiemu człowiekowi – mówi Arkadiusz Pilarz, prezes Fundacji Armia Przyjaciół. – „Summer Disco” to przede wszystkim impreza rozrywkowa, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Ma ona także charytatywny charakter i wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na turnus rehabilitacyjny dla naszego podopiecznego Karola. Dlatego serdecznie zachęcam do udziału w tym wydarzeniu. Pamiętajmy, że dobro wraca.

Karol urodził się jako wcześniak w 32. tygodniu ciąży. W wyniku sepsy, którą przebył w szpitalu, doszło do wielu powikłań (wylewy do mózgu III stopnia, wodogłowie pokrwotoczne). Obecnie boryka się on z porażeniem mózgowym dziecięcym.

- Nie potrafi chodzić samodzielnie i nie mówi. Komunikuje się za pomocą alternatywnych metod komunikacji. Mimo tego jest mądrym, wesołym i pogodnym chłopcem. Dzielnie stawia czoło codziennej rehabilitacji i bardzo się stara żeby stać się jak najbardziej samodzielnym. Turnusy rehabilitacyjne, z których korzysta chłopiec, przynoszą efekty, do tego stopnia, że uczy się on chodzenia o kulach – podkreśla Arkadiusz Pilarz.

W Parku Kozioła wystąpią:

  • Luky
  • Silver Dance
  • Beathris
  • Explozja
  • Veegas

Impreza potrwa do 22. Wstęp jest wolny.

GANG OLSENA acoustic trio

Również w sobotę, o godzinie 18., w ogrodzie MCK w Nowym Bytomiu, plenerowy koncert zagra Gang Olsena Acoustic Trio. Występ naszej rudzkiej grupy odbędzie się w ramach Programu Profilaktycznego "Kulturalna Ruda - bez używek".

Znają ich chyba wszyscy rudzianie, ale młodsi mogą nie pamiętać, że ich powstanie łączy się z wireckim Klubem "Pulsar". Jednym z licznych i bardzo aktywnych w naszym mieście w latach 80-tych i 90-tych - Osiedlowych Domów Kultury. To właśnie w "Pulsarze" grały zespoły Big Tu Tu, Dinx Band i Lean Back, z których w 1988 roku powstał Gang Olsena. I tak od ponad trzydziestu lat - nie mogą ze sceny zejść.

Wstęp na koncert - oczywiście bezpłatny.

Niedziela - znów w ogrodzie

Niedzielne popołudnie - od godziny 16. do 19. - to Piknik z Radiem Silesia ogrodzie MCK w Nowym Bytomiu. Zabrzmią znane „szlagry” śląskiej sceny muzycznej, a imprezę poprowadzi prezenter Radia Silesia - Andrzej Miś.

Wystąpią:

  • Arkadia Band
  • Mateusz Troll i przyjaciele
  • Teresa Walerjańska
  • Bogusława Piechura

Obok sceny będzie działał mobilny punkt szczepień. Można skorzystać z jednodawkowego specyfiku Johnson&Johnson bez wcześniejszej rejestracji. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Orkiestry dęte zagrają w niedzielę w Parku Kozioła w Rudzie

Muzyczna niedziela nie tylko dla fanów trąbek

Lodowe szaleństwo w Orzegowie

Na Burloch na szlyncuchy. Jutro otwarcie lodowiska!

Cyrk

W Rudzie będzie cyrk

W najbliższą sobotę turniej jeździecki w klubie Omega w Kochłowicach

Na koń! Sportowy Klub Jeździecki OMEGA zaprasza na zawody

Basen nowy bytom1

"Mandatów zaufania" coraz więcej. A jak z realizacją?

Ogród 2

Z maluchami do Ogrodu. Impreza dla całych rodzin

Nereusz

Wycieczki, muzyka i zabawy - czyli jak spędzić czas w Rudzie