Koncert zespołu Universe online

Przypomnijmy, że do tej pory koncerty zespołu Universe odbywały się regularnie w grudniowe wieczory na scenie Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. W tym roku jednak z powodu epidemii o tradycyjnym muzykowaniu możemy zapomnieć. Zamiast spotkania w Nowym Bytomiu, koncert odbędzie się w Internecie.

Concert 336695 1280 1


W piątek, 18 grudnia, o godz. 18.00 zaplanowano wirtualny koncert zespołu Universe. Muzyków będzie można posłuchać na kanale MCK na YouTube TU! Link aktywny będzie do niedzieli, 20 grudnia do północy. Jak wskazują przedstawiciele MCK, wirtualna impreza odbędzie się w ramach programu profilaktycznego „Muzyka=Trzeźwość”. Transmisja online jest bezpłatna. W ramach projektu możliwa jest także konsultacja z terapeutką Natalią Lonser.

Zespół Universe to legenda polskiej muzyki pop, który od ponad 35 lat nieprzerwanie obecny jest na rodzimych estradach. Universe tworzy aktualnie sześciu muzyków. Liderem zespołu jest Henryk Czich, który śpiewa i gra na instrumentach klawiszowych. Wokalnie wspiera go Wojtek Wesołek, który gra również na gitarze, podobnie jak Damian Filipowski. Marek Kopecki jest basistą a Marek Jagucki gra na instrumentach klawiszowych. Perkusją zawiaduje Grzesiek Krzykawski. Wielkim atutem grupy jest świetne brzmienie, wypracowane przez lata wspólnego grania oraz wspaniałe przeboje, skomponowane przez Mirka Bregułę i Henryka Czicha. Doskonale znane publiczności, są okazją do wspólnego śpiewania i zabawy

Z kolei głównym celem projektu „Muzyka=Trzeźwość” jest uświadamianie młodzieży oraz całym rodzinom konsekwencji i zagrożeń wynikających ze spożywania alkoholu, a także promocja spędzania wolnego czasu bez sięgania po alkohol oraz wczesna diagnoza problemu alkoholowego. Program ten zakłada dotarcie do grup zagrożonych problemem alkoholowym wśród mieszkańców Rudy Śląskiej. Napoje alkoholowe są najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną używaną przez młodzież. Ponad 90% uczniów klas pierwszych i ponad 96% uczniów klas trzecich szkół ponadpodstawowych przyznaje się do picia napojów alkoholowych. Co dziesiąte dziecko po wypiciu alkoholu uczestniczyło w bójce czy sprzeczce. Co dwudziesty nastolatek po wypiciu alkoholu doświadczył wypadku lub uszkodzenia ciała. W ciągu ostatnich lat systematycznie wzrasta liczba młodzieży zatrzymanej do wytrzeźwienia. Najmłodszy nietrzeźwy nieletni zatrzymany w Izbie Wytrzeźwień miał 12 lat!

W ramach projektu zaplanowano realizację kilku koncertów adresowanych do młodzieży, dorosłych i całych rodzin - zespołów Gang Olsena, Orkiestry Dętej KWK Pokój i Universe. Z powodu pandemii większość koncertów odbywa się w formie retransmisji on-line. Wcześniej w ramach koncertów „na żywo" organizowane były także spotkania konsultacyjne dla osób zagrożonych chorobą alkoholową, dystrybucja materiałów informacyjnych dot. problemu uzależnienia umożliwiające wczesną autodiagnozę problemu alkoholowego (test baltimorski).

Co więcej, wszystkich potrzebujących pomocy specjalisty w kwestii rozwiązywania problemów z uzależnieniami, organizatorzy zapraszają na bezpłatne konsultacje telefoniczne z terapeutką Natalią Lonser. Odbędą się one 18 i 19 grudnia w godz. od 16:00 do 18:00 pod numerem telefonu: 513 163 868.

mat. MCK, fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Jeden z projektów do Budżetu obywatelskiego, to zewnętrzny fortepian w Nowym Bytomiu

Fortepian zewnętrzny w centrum miasta? Czas do niedzieli

Huta Pokój. Ruda Śląska ("Paciorki jednego różańca")

Śląskie miasta w filmach Kazimierza Kutza (GALERIA)

Mck ruda śląska

Śląski Teatr Impresaryjny zamiast MCK - to już przesądzone

gra miejska " Szlakiem naszych bohaterów"

Gra miejska „Szlakiem naszych bohaterów”

Państwowa Szkoła Muzyczna l Stopnia w Rudzie Śląskiej

Państwowa Szkoła Muzyczna stawia na nauczycieli z pasją

139690631 3915690698465055 3226101038827139011 o

Nauczyciel z Rudy Śląskiej mówi w 20 językach....

Piosenka

Rudzianin walczy o wydanie płyty przez Polskie...