Koncert z okazji 21. urodzin Stowarzyszenia Św. Filipa Nereusza

Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza obchodzi swoje 21 urodziny. Z tej okazji w ramach akcji Giving Tuesday już jutro, 1 grudnia, o godz. 18.30 odbędzie się koncert charytatywny zespołu MÓW. Wydarzenie będzie można zobaczyć on-line na platformie stagebay.com.

Piano 3703616 1280

Jak wyjaśnia Małgorzata Gołębiowska ze Stowarzyszenia Św. Filipa Nereusza, Giving Tuesday to ogólnoświatowa inicjatywa zachęcająca do dawania i hojności, a hasłem działalności stowarzyszenia jest „Dobro-podaj dalej!”.

Bilety można nabyć na platformie stagebay.com, a cały dochód z ich zakupu zostanie przeznaczony na działalność organizacji. Więcej informacji można znaleźć TU! Podczas koncertu wystąpi zespół MÓW w składzie: Ania Bratek (voc), Michał Jakubczak (piano) oraz Mateusz Szewczyk (kontrabas).

To nie tylko utalentowani muzycy, pełni pasji i radości, którą dzielą się w swojej twórczości. To też niesamowici ludzie zaangażowani równie mocno w twórczość muzyczną, jak i dobroczynną – podkreśla Małgorzata Gołębiowska.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie św. Filipa Nereusza powstało w 1999 roku z inicjatywy młodzieży oazowej. W pierwotnym założeniu miało wspierać dzieci. W 2000 roku zaczęła działać Świetlica Socjoterapeutyczna w Halembie. Szybko okazało się, że w innych dzielnicach również potrzebna jest pomoc. W 2005 powstała kolejna świetlica, w dzielnicy Ruda. W tym samym roku uruchomiono Kluby Młodzieżowe, które działają do dziś w Halembie, Rudzie i Bykowinie. Dziś prowadzi nie tylko liczne zajęcia dla młodzieży, ale też trzy kluby seniora, Dom Ubogich oraz Centrum Rozwoju Rodziny. Jest też realizatorem wielu projektów, organizuje wypoczynek letni i zimowy, podejmuje wiele inicjatyw na rzecz mieszkańców Rudy Śląskiej.

Organizatorem Giving Tuesday w Polsce jest Fundacja FaniMani, partnerem akcji jest platforma do prowadzenia koncertów online Stagebay.com, a wydarzenie wspiera Kościół Zielonoświątkowców Filadelfia w Bielsku Białej, Chorzowskie Centrum Kultury, Starochorzowski Dom Kultury oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska z Gliwic.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon