„Koncert” gospel w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej. Pracownicy oddziału neonatologii zaśpiewali swoim pacjentom. Zobacz wideo

Koncert gospel w szpitalu? Dlaczego nie? 30 osób z oddziału neonatologii Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej zaśpiewało dla swoich pacjentów przy akompaniamencie różnych instrumentów.

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej
Pracownicy Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej zaśpiewali pacjentom

Na co dzień ratują tych, którzy za chwilę mają pojawić się na świecie lub właśnie się urodzili. Nie brakuje im empatii, zaangażowania i ponadprzeciętnej energii. Teraz udowodnili, że prócz tego mają także niesłychany talent.

Pracownicy Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej wielokrotnie wykazali się już wielką pasją do tego, co robią, choć praca którą wybrali wcale nie należy do najłatwiejszych. Mimo to codziennie starają się pokazywać innym, by nigdy nie tracili wiary w to, że może być lepiej. Tak też było i tym razem. 30 osób pracujących na oddziale neonatologii rudzkiego szpitala dało wspaniały koncert gospel, by nieść przebywającym na nim pacjentom nadzieję. W ruch poszły różne instrumenty: skrzypce, ukulele czy keyboard.

Jak sami przyznają, praca w szpitalu wymaga odpowiednich kwalifikacji, poświęcenia i sporej miłości do drugiego człowieka. Są jednak takie momenty, że prócz typowych codziennych czynności do leczenia można włączyć innowacyjne metody. Stąd pomysł na wdrożenie muzykoterapii, która na świecie od lat przynosi niesamowite efekty. Jak wynika z opinii pacjentów, takie podejście personelu zarówno do małych jak i nieco starszych, jest daje znacznie więcej niż fachową opiekę medyczną. Udowadnia, że pozytywna energia może zdziałać cuda.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon