„KOŁEM PO ŚLĄSKU”, czyli jak pojechać pociągiem, nie płacąc za swój rower czy hulajnogę.

Wsiądź do pociągu, ale nie byle jakiego, tylko do składu Kolei Śląskich. To w nim bezpłatnie przewieziesz i rower, i hulajnogę (bez potrzeby jej składania i chowania w pokrowcu).

Kołem po Śląsku

„KOŁEM PO ŚLĄSKU”

Najnowsza oferta darmowego przewozu własnych ekologicznych dwóch kółek w pojazdach wojewódzkiego przewoźnika, która jest realizowana w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2022. Oferta zacznie obowiązywać od 6 maja 2022.

Kołem po Śląsku - rower

Koleje Śląskie (KŚ) świetnie rozumieją potrzeby turystów i aktywnych mieszkańców, którzy zamieniają mało ekologiczne środki komunikacji na rower (czy hulajnogę) i w ten sposób pragną poznawać i zwiedzać województwo. Wszak, parafrazując znane przysłowie, turystyka kołem się toczy. A „koło” oznacza tu… rower! Gdyż tak właśnie jest on nazywany w gwarze śląskiej. Co więcej, to sympatyczne gwarowe określenie stało się tytułem zadania realizowanego w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2022, czyli unikatowej oferty dla pasażerów kolei, którzy już od 6 maja 2022 będą mogli przewieźć rower lub hulajnogę (co ważne: niezłożoną i nieumieszczoną w pokrowcu) bez potrzeby kupowania dodatkowego biletu.

- Koleje Śląskie za filar swej strategii rozwoju uznają każde działanie, które sprzyja ochronie środowiska, promuje aktywny i sportowy tryb życia oraz akcentuje bogactwo turystyczne województwa śląskiego. — mówi Patryk Świrski, Prezes Zarządu Kolei Śląskich.
- Tym bardziej cieszę się, że my, jako regionalny przewoźnik, będziemy mogli realizować zadanie – wybrane przez mieszkańców w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego – które jest w pełni skorelowane ze strategią KŚ. Jestem przekonany, że ta oferta specjalna spotka się z dużym zainteresowaniem podróżnych, a liczba przewiezionych rowerów i hulajnóg potwierdzi, że w naszym województwie stawia się na prozdrowotne formy rekreacji. - uzupełnia Prezes Świrski.

Kołem po Śląsku - hulajnoga

Jakie możliwości daje nam oferta "Kołem po Śląsku"?

Oferta „Kołem po Śląsku” umożliwia bezpłatny przewóz roweru lub niezłożonej i nieumieszczonej w pokrowcu hulajnogi w pociągach spółki Koleje Śląskie. Nadrzędnym celem zadania jest promowanie ekologicznej i przyjaznej dla środowiska formy transportu.

Zasady bezpłatnego przewozu zostały określone w następujący sposób:

1. przez 7 dni w tygodniu do zakupionego i ważnego biletu jednorazowego na przejazd przysługiwać będzie bezpłatny przewóz 1 niezłożonej i nieumieszczonej w pokrowcu hulajnogi;

2. w weekendy, od godziny 15:00 w piątek do godziny 24:00 w niedzielę (do północy), do zakupionego i ważnego biletu jednorazowego na przejazd przysługiwać będzie bezpłatny przewóz 1 roweru (w ramach dostępnej puli miejsc na rower w danym składzie kolejowym).

Zadanie potrwa do wyczerpania puli dostępnych środków (w ramach przyznanego mu budżetu), jednak nie dłużej niż do końca roku kalendarzowego, w którym ten projekt jest realizowany.

Sama pula środków na pokrycie kosztu przewozu rowerów oraz niezłożonych i nieumieszczonych w pokrowcu hulajnóg wynosi 250.000 zł.

Przedsięwzięcie dotyczy połączeń kolejowych realizowanych przez spółkę Koleje Śląskie wyłącznie na terenie województwa śląskiego.

- Czekamy na podróżnych już od 6 maja 2022 r. - zaprasza Jakub Wosik, rzecznik KŚ.
- Wspólnie promujmy ekologiczne środki transportu i twórzmy modę na kolejowo-rowerowe poznawanie Śląska. Zachęcamy także, by w ten połączony sposób (również na hulajnodze) podróżować z nami do szkoły/na uczelnię, do pracy i z powrotem. - kończy rzecznik przewoźnika.

Szczegółowy Regulamin oferty specjalnej „Kołem po Śląsku” jest dostępny w siedzibie Kolei Śląskich oraz na stronie internetowej pod adresem: kolejeslaskie.pl

###

Dalszych informacji udzieli Państwu: p. Jakub Wosik, rzecznik Kolei Śląskich sp. z o.o.
tel.: +48 727 030 424, e-mail: jakub.wosik@kolejeslaskie.pl

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Przejazdy grupowe fb

W grupie raźniej! specjalna taryfy Kolei Śląskich dla grup

Koleje Śląskie przywracają połączenie kolejowe do Bohumina

Koleje Śląskie przywracają połączenie kolejowe do Bohumina

Koleje Śląskie poszukują wykwalifikowanych pracowników

Koleje Śląskie poszukują wykwalifikowanych pracowników!

Nowe terminalne mobilne w pociągach Kolei Śląskich

Nowe terminale mobilne w pociągach Kolei Śląskich

Sprawdzony sposób na tańszą szybszą i bezpieczniejszą podróż Poznajcie Park Ride

Sprawdzony sposób na tańszą i szybszą podróż?

Koleje Śląskie Ligota Katowice 1

Koleje Śląskie ogłosiły rekrutację na stanowisko wiceprezesa

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź