Kolejny sposób na obejście zakazu handlu w niedziele

Były punkty pocztowe, sklepy z poczekalnią dworcową, galerie, wypożyczalnie sprzętu sportowego czy sklepy fitness. Intermarche w Bykowinie zachęca za to do... wypożyczalni książek i prasy.

Jacek Skorek
Intermarche w Bykowinie znów będzie otwarte w niedziele

Od zaostrzenia przepisów Ustawy o zakazie handlu w niedziele - sklepy prześcigają się w pomysłach na znalezienie luki prawnej. Początkowo mieliśmy wysyp punktów pocztowych w sklepach, ale przepisy zaostrzono 1 lutego 2022 roku i sklepowe poczty zniknęły. Sporo było innych koncepcji. W marketach, gdzie oferowano sprzęt sportowy - stworzono możliwość korzystania z niego na zasadach "klubu fitness". Inna sieć wpadła na pomysł stworzenia "wypożyczalni sprzętu sportowego". Żabki wprowadziły kasy samoobsługowe i, nieliczne na razie, sklepy bezobsługowe. Intermarche z kolei zachęca klientów w Rudzie Śląskiej do skorzystania z czytelni.

- U nas połączysz przyjemne z pożytecznym! Przeczytasz książkę i zrobisz zakupy. Jesteśmy otwarci w KAŻDĄ niedzielę - piszą w reklamie sieci.

- Zapraszamy do nowo otwartej czytelni. Sięgnij po dobrą lekturę, a przy okazji zrób zakupy - zachęca rudzki market.

Naprawdę będzie można wypożyczyć czy poczytać książkę lub przejrzeć prasę. Choć wiadomym jest, że znakomita większość "czytelników" regały z literaturą szybko minie.

Już w najbliższą niedzielę, 17 lipca, market znów będzie otwarty. Oczywiście dla chętnych skorzystania z lektury książki czy gazety :)

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie