Kolejny salon gier w Rudzie Śląskiej zlikwidowany. Tym razem w Orzegowie

Niedawno w Nowym Bytomiu, teraz w Orzegowie. Policja i Krajowa Administracja Skarbowa rozpracowały kolejny nielegalny salon gier. Trzy automaty hazardowe trafiły już do magazynów "skarbówki".

pixabay.com
Nielegalne automaty do gier znaleziono tym razem w Rudzie Śląskiej-Orzegowie

Tym razem udało się namierzyć i przyłapać podczas działania automaty w salonie gier w Orzegowie przy ulicy Hlonda. Na miejscu funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili gry kontrolne, by potwierdzić, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna, sięgająca nawet 100 tysięcy złotych od jednego urządzenia i kara do 3 lat więzienia. Karze podlega nie tylko właściciel automatów, ale również właściciel lokalu, który wynajął go pod taką działalność.

Izba Administracji Skarbowej edukuje

W całym województwie śląskim prowadzone są akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej pod hasłem "Hazard? Nie daj się wciągnąć!". Trenerzy prowadzą prelekcje w blisko 90 szkołach. Celem jest uświadomienie społeczeństwu, w tym przypadku poprzez dotarcie do najmłodszych, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie. Tegoroczna kampania ma nie tylko na celu uczulenie młodych ludzi na problemy, z jakimi mogą spotkać się ich rodzice, ale również oni sami. Chodzi o elementy hazardu lub płatne opcje ukryte w grach komputerowych. Tak zwane "mikropłatności" też potrafią uzależnić, a niekontrolowane - poważnie nadszarpnąć domowy budżet.

Hazard w Internecie

Nielegalne punkty gier hazardowych powstają w wielu miejscach – często pod szyldem punktów usługowych. Wśród graczy są coraz młodsze osoby. Wprawdzie zmiana przepisów zakazała gier osobom nieletnim w legalnych salonach, to w nielegalnych punktach, nastawionych na maksymalny zysk, często nie zwraca się na to uwagi. Coraz więcej osób uzależnia się też od hazardu w sieci. Pozornie bezpieczne hazardowe gry internetowe traktowane są jako niewinna forma rozrywki. Często nowym graczom oferuje się możliwość zagrania początkowo za darmo, wykazać potencjalne "zyski", a ostatecznie uzależnić od gry za pieniądze. Specjaliści ostrzegają - hazard online, nawet bez pieniędzy, może być przez młodzież postrzegany jako wciągający i ekscytujący. A stąd już tylko krok do grania o prawdziwe pieniądze.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon