Kolejny salon gier w Rudzie Śląskiej zlikwidowany. Tym razem w Orzegowie

Niedawno w Nowym Bytomiu, teraz w Orzegowie. Policja i Krajowa Administracja Skarbowa rozpracowały kolejny nielegalny salon gier. Trzy automaty hazardowe trafiły już do magazynów "skarbówki".

pixabay.com
Nielegalne automaty do gier znaleziono tym razem w Rudzie Śląskiej-Orzegowie

Tym razem udało się namierzyć i przyłapać podczas działania automaty w salonie gier w Orzegowie przy ulicy Hlonda. Na miejscu funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili gry kontrolne, by potwierdzić, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna, sięgająca nawet 100 tysięcy złotych od jednego urządzenia i kara do 3 lat więzienia. Karze podlega nie tylko właściciel automatów, ale również właściciel lokalu, który wynajął go pod taką działalność.

Izba Administracji Skarbowej edukuje

W całym województwie śląskim prowadzone są akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej pod hasłem "Hazard? Nie daj się wciągnąć!". Trenerzy prowadzą prelekcje w blisko 90 szkołach. Celem jest uświadomienie społeczeństwu, w tym przypadku poprzez dotarcie do najmłodszych, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie. Tegoroczna kampania ma nie tylko na celu uczulenie młodych ludzi na problemy, z jakimi mogą spotkać się ich rodzice, ale również oni sami. Chodzi o elementy hazardu lub płatne opcje ukryte w grach komputerowych. Tak zwane "mikropłatności" też potrafią uzależnić, a niekontrolowane - poważnie nadszarpnąć domowy budżet.

Hazard w Internecie

Nielegalne punkty gier hazardowych powstają w wielu miejscach – często pod szyldem punktów usługowych. Wśród graczy są coraz młodsze osoby. Wprawdzie zmiana przepisów zakazała gier osobom nieletnim w legalnych salonach, to w nielegalnych punktach, nastawionych na maksymalny zysk, często nie zwraca się na to uwagi. Coraz więcej osób uzależnia się też od hazardu w sieci. Pozornie bezpieczne hazardowe gry internetowe traktowane są jako niewinna forma rozrywki. Często nowym graczom oferuje się możliwość zagrania początkowo za darmo, wykazać potencjalne "zyski", a ostatecznie uzależnić od gry za pieniądze. Specjaliści ostrzegają - hazard online, nawet bez pieniędzy, może być przez młodzież postrzegany jako wciągający i ekscytujący. A stąd już tylko krok do grania o prawdziwe pieniądze.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Lotto loteria szczepionkowa 824x298

Zaszczep się, wygrywaj i... wesprzyj miasto

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Ztm autobusy

Od 1 lipca wróci możliwość kupienia biletu u kierowcy

Wirecka 1

Pierwsza część ul. Wyzwolenia wyremontowana

Jbudżet obywatelski Ruda Śląska

Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego.