Kolejny punkt wymazowy w Rudzie Śląskiej już działa - na parkingu przy Aquadromie

Od dziś, 27 stycznia, działa drugi punkt wymazowy w mieście. Obciążenie działającego dotąd jedynego punktu przy Czarnoleśnej było tak wielkie, że chętni stali w kilkugodzinnych kolejkach. Drugi punkt powinien nieco rozładować ruch.

FB Krzysztof Mejer
Wymaz Halemba

Rosnąca liczba zakażeń i stały rozwój piątek fali spowodował, że setki rudzian otrzymały skierowania, bądź postanowiły samodzielnie się przetestować na obecność koronawirusa. To spowodowało, że od kilku dni punkt wymazowy przy ulicy Czarnoleśnej przeżywał oblężenie. Samochody stały w kolejce sięgającej wiaduktu. Dlatego zapadła decyzja o uruchomieniu drugiego punktu wymazowego - rozpoczął on dziś pracę. Punkt znajduje się w Halembie, na dolnym parkingu przy Aquadromie.

Wczoraj w Rudzie Śląskiej odnotowano 338 nowych zakażeń koronawirusem. Przeprowadzonych zostało 920 testów. Jak informuje wiceprezydent Krzysztof Mejer - na kwarantannie przebywa obecnie ponad 5900 mieszkańców Rudy Śląskiej.

- Jeśli chodzi o oświatę, to na dziś mamy wyłączonych 275 klas i grup przedszkolnych z 48 placówek oświatowych (dane z 26.01, godz. 16). Statystyki szkolne w najbliższych dniach się pewnie zmienią, ponieważ od jutra w całym kraju obowiązywać będzie nauka zdalna dla wszystkich uczniów szkół średnich oraz klas V-VIII szkół podstawowych - dodaje Krzysztof Mejer.

Jeśli drugi punkt wymazowy nie zmniejszy znacząco kolejek chętnych - w planach jest uruchomienie trzeciego - w Orzegowie przy Burloch Arenie, a niewykluczone, że i kolejnych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ponad 30 stopni będzie do końca tygodnia

Upał nie odpuszcza. Uwaga na odwodnienie i udary!

Woda w Rudzie Śląskiej nadaje się do picia wprost z kranu

Tego nam zazdroszczą, czyli kranówka z Rudy Śląskiej

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Szpital Tymczasowy w Pyrzowicach

Mateusz Morawiecki w Pyrzowicach zapowiedział obostrzenia

Wieszolekgrob

IPN uczci Augustyna Wieszołka powstańczym znakiem na grobie

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic