Kolejny Bieg Wiewiórki w Rudzie Śląskiej. Na starcie stanęło ponad 300 zawodników

Na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 rozpoczął się II Bieg Wiewiórki w 2022 roku. Na starcie stanęło ponad 300 zawodników. Uczestnicy pokonali pętlę o długości 4,2 km, która przebiegała przez halembski las.

W sobotę, 23 kwietnia po raz drugi w tym roku odbył się Bieg Wiewiórki. Uczestnicy rozpoczynając trasę od Szkoły Podstawowej nr 15 biegnąc przez halembski las. Uczestnicy w jednej pętli mieli możliwość pokonania 4,2 kilometra. Maksymalnie mogli pokonać ją 5 razy, czyli łącznie 21 kilometrów.

Natomiast uczestnicy marszu Nordic Walking mogli przebyć dystans 3 razy, czyli łącznie 12,6 kilometra. Limit na pokonanie całego dystansu wynosił 2 godziny i 45 minut. Dzieci, które nie przekroczyły 15 roku życia mogły przebiec dystans 100 metrów.

Kim są młodzi zwycięzcy?

W kategorii open - Bieg Dzieci najszybsi okazali się: Bartosz Jankowski z czasem 3:43, Paulina Gabryś 3:58 oraz Dawid Janotta 4:08. W kategorii Bieg Główny najlepsi byli: Damian Połeć z czasem 01:26,48, Tomasz Kulpok 01:32,57 oraz Mateusz Osadnik 01:38,36. W kategorii Nordic Walking najszybsi byli: Marcin Hałas z czasem 1:35,17, Adam Tkocz -1:37,29 oraz Aleksandra Taisner 01:38,37.

Tabela wyników jest dostępna na stronie MOSiR. Kolejne terminy Biegu Wiewiórki w 2022r.: