Kole Slavii, na Ernesta

Fani Górnika Zabrze mieli swoje małe święto. Do Rudy Śląskiej, miasta w kwestii kibicowania - podzielonego - przyjechali zawodnicy KSG. I to w miejsce wybrane nieprzypadkowo - bo na ulicę Ernesta Pohla!

Paweł Olkowski i Richard Jensen rozdawali autografy i pozowali do zdjęć z fanami zabrzańskiego klubu. W miejscu, które nieprzypadkowo kojarzy się z Górnikiem - bo przy klubie Slavia, na ulicy Ernesta Pohla.

Ernest z Rudy

Urodzony 3 listopada 1932 w Rudzie Śląskiej, absolwent średniej szkoły zawodowej w specjalności technik–górnik, instruktor, potem piłkarz – napastnik, pomocnik, wychowanek miejscowej Slavii (1945-1952),zasłużył na miano wybitnego rudzianina. W 46. oficjalnych meczach zdobył 39 bramek. W piłce klubowej aż dziesięć razy osiągnął Mistrzostwo Polski - w tym osiem razy z Górnikiem Zabrze. Dwa razy z Legią Warszawa (ale nie wiem czy o tym można wspominać). Trzy razy zdobył krajowy puchar i trzy razy okrzyknięto go królem strzelców ligi polskiej. Ernest Pohl był liderem pod względem liczby strzelonych goli na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Po legendzie rudzko-zabrzańskiej piłki pozostały wspomnienia. Nazwa stadionu w Zabrzu (jeszcze do niedawna Adolfa Hitlera), turniej piłkarski juniorów z dwudziestoletnią tradycją, ulica - ta przy Slavii i pamiątkowa tablica - jako zasłużonego dla Rudy Śląskiej.

Słabo idzie...

Górnik Zabrze w tej kolejce nie pokazuje klasy. Po ostatnich porażkach zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli. Powodu do dumy nie ma, ale kibice pozostają wierni swoim. I tłumnie przybyli na spotkanie z piłkarzami zabrzańskiej drużyny. Chętnych do zdjęć z Pawłem Olkowskim i Richardem Jensenem nie brakowało. Oczywiście na miejscu nie zabrakło dziewczyn z Torcida Girls!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

25-letnia rudzianka liczy na normalne życie

Roksana potrzebuje pomocy. Torcidzianki ruszyły z aukcją

Urania ladin

Janusz Slatinschek, były piłkarz Uranii i Grunwaldu nie żyje

Bezdomne psy potrzebują miłości

Jest Dzień Psa, ale jest też Dzień Kundelka!

Sztafeta ruszy w piątek o godzinie 9. rano. Oczywiście z placu Jana Pawła II

Dwunastu pobiegnie do Wadowic

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy