Kochłowickie planty przejdą metamorfozę

Rozstrzygnięto przetarg na realizację kolejnego zadania w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Chodzi o projekt „Planty Kochłowice 2.0 – miejsce integracji rudzian”.

Kochlowicealejki


Jak wyjaśnia wiceprezydent Michał Pierończyk, do połowy grudnia teren skweru przy ul. Do Dworca i ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej w dzielnicy Kochłowice zostanie zmodernizowany. Co się zmieni?

– Istniejące alejki szutrowe otrzymają nawierzchnię z kostki, a jedna z nich zostanie zamieniona na zieleniec. Przy alejkach staną nowe ławki, donice i kosze na śmieci. Znajdzie się też miejsce na grill ze stolikami, plac do gier ulicznych oraz stojak na rowery – precyzuje wiceprezydent.

Z kolei w części południowej skwer zostanie oddzielony od pasa drogowego stylizowanymi słupkami z łańcuchem. Nie zabraknie też krzewów i drzew liściastych, które zostaną posadzone od ul. Do Dworca w części wschodniej. Dodatkowo, alejki zostaną oświetlone oprawami ziemnymi. Natomiast wiekowy, bo liczący aż 130 lat, buk, będący pomnikiem przyrody, doczeka się efektownego podświetlenia. Realizację przedsięwzięcia oszacowano na 265 tysięcy złotych.

A jak wygląda realizacja pozostałych projektów z rudzkiego BO?

W toku jest realizacja zadania „Linowy zawrót głowy”. Niebawem w strefie aktywności w rejonie ul. Górnośląskiej w Bykowinie pojawi się tyrolka, piramida linowa, dwie okrągłe trampoliny ziemne oraz trampolina ziemna dla osób niepełnosprawnych. Całość będzie gotowa na początku listopada, a inwestycja opiewa na ponad 192 tys. zł.

Trwają także prace wykonywane na skwerze przy ul. Solidarności w Halembie, a przy Zespole Szkół nr 7 w Rudzie powstaje siłownia plenerowa. W toku jest też rozbudowa Halembskiej Strefy Aktywności Fizycznej przy Szkole Podstawowej nr 24 oraz rewitalizacja podwórka przy ul. Husarskiej w Bielszowicach. Z kolei przy Szkole Podstawowej nr 40 w Rudzie trwa wymiana nawierzchni boiska. Niebawem ruszy też inwestycja realizowana przy Szkole Podstawowej nr 8 w dzielnicy Wirek.

Jeżeli chodzi o plac zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 4 w Nowym Bytomiu, to rozstrzygnięto już przetarg. Jak wskazuje rudzki magistrat, w trakcie jest również przetarg na budowę ścieżki aktywizacyjnej w rejonie Szkoły Podstawowej nr 13 w Bielszowicach.

Do tej pory udało się już zrealizować trzy inwestycje z BO. To budowa nowego boiska do siatkówki i koszykówki z oświetleniem LED, które powstało przy IV Liceum Ogólnokształcącym w Orzegowie oraz modernizacja infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 23 w Bykowinie, a także modernizacja boiska wielofunkcyjnego do siatkówki i badmintona przy Szkole Podstawowej nr 6 w Orzegowie.

fot. FB Grażyna Dziedzic

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej, poinformowała o swojej chorobie

Prezydent Rudy Śląskiej, Grażyna Dziedzic cierpi na nowotwór

Górna stawka opłaty za posiadanie psa na 2022 r. w innych gminach wynosi aż 132 zł

Będą wyższe opłaty za posiadanie psa. Tak zadecydowali radni

Harmonogram odpadów w Rudzie Śląskiej

Harmonogram odbioru odpadów w Rudzie Śląskiej

bezpieczne wakacje

Akcja policji " Bezpieczne wakacje"

Akcja pieszy

Akcja „Bezpieczne skrzyżowania”

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie